سکوت وزارت ورزش درباره آینده دوومیدانی، تکرار سرنوشت تنیس این بار برای ورزش مادر

به گزارش ایران عکس، نزدیک به دو هفته از انتها دوره ریاست مجید کیهانی در فدراسیون دوومیدانی می گذرد، اما هنوز وزارت ورزش تکلیف این فدراسیون را تعیین نکرده است.

سکوت وزارت ورزش درباره آینده دوومیدانی، تکرار سرنوشت تنیس این بار برای ورزش مادر

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرنگاران، کمتر از یکسال تا شروع بازی های المپیک 2020 توکیو زمان باقی مانده است و کشورهای مختلف با شیوه های گوناگون به دنبال حضور و افتخار آفرینی در این رویداد بزرگ هستند.

ایران نیز همچون دیگر کشورها در المپیک توکیو حضور خواهد داشت، اما شرایطی که در حال حاضر و برای بعضی رشته ها وجود دارد، به هیچ عنوان شرایط یک رشته المپیکی نیست.

یکی از رشته های مدال آور ایران در تاریخ المپیک، دوومیدانی است؛ رشته ای که به لطف مدال نقره احسان حدادی در المپیک 2012 لندن توانسته خودش را در کنار کشتی، تکواندو و وزنه برداری قرار بدهد. دوومیدانی همچنان به لطف حضور حدادی و رکوردها و تمرینات این پرتابگر دیسک امیدوار به کسب مدال در توکیو 2020 است، اما ممکن است این موضوع به دلیل عدم ثبات در رأس فدراسیون به خطر بیفتد.

دوره ریاست چهار ساله مجید کیهانی در فدراسیون دوومیدانی روز 15 شهریور ماه به سرانجام رسید، اما کیهانی هنوز در این پست حضور دارد و به فعالیتش ادامه می دهد. نزدیک به دو هفته از سرانجام دوره کیهانی گذشته و هنوز تکلیف فدراسیون معین نیست.

وزارت ورزش و جوانان همیشه در سرانجام دوره ریاست هر یک از فدراسیون ها، بلافاصله اقدام به معرفی سرپرست می کرد تا شرایط برای برگزاری انتخابات فراهم گردد و مشکل قانونی نیز وجود نداشته باشد. این رویه برای دوومیدانی تا امروز رخ نداده و دلیلش نیز اعلام نشده است.

از گوشه و کنار اخبار متناقضی پیرامون مدیریت این فدراسیون مطرح شده است. شنیده می گردد که قرار است کیهانی تا یک ماه دیگر به حضورش ادامه بدهد. در این باره معین نیست که امضاهای کیهانی وجاهت قانونی دارد یا نه، چون مهدی مستجاب الدعوه بازرس فدراسیون و مسئول امور مجامع فدراسیون ها در وزارت ورزش چندی قبل گفته بود که کیهانی از 15 شهریور به بعد حق امضا ندارد.

نکته مهم در این میان سکوت عجیبی است که مسئولان وزارت ورزش و جوانان در پیش گرفته اند و ظاهراً قصد شکستنش را هم ندارند. خبرنگار خبرنگاران طی روزهای اخیر چندین بار با شروین اسبقیان مدیرکل دفتر امور مشترک فدراسیون ها تماس گرفته، اما او هرگز تن به پاسخگویی نداده است.

درست است که مجید کیهانی همچنان در فدراسیون حضور دارد، اما چه خوب است که همه اقدامات وزارت ورزش قانونی باشد تا حرف و حدیث کمتری نیز پیش بیاید. اقدام قانونی درخصوص دوومیدانی همان انتصاب سرپرست است. در واقع وزارت ورزش با این کار می تواند دوومیدانی را از حالت بلاتکلیفی خارج نموده و هرچه زودتر نیز تکلیف انتخابات را معین کند.

باید به این نکته اشاره نمود که چنین شرایطی پیش از این برای فدراسیون تنیس نیز به وجود آمده است. این فدراسیون با وجود حضور شایسته، چندین ماه بلاتکلیف بود، تا اینکه چندی قبل بالاخره سرپرست معرفی گردید.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 27 مهر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: iranpixfa.ir شناسه مطلب: 372

به "سکوت وزارت ورزش درباره آینده دوومیدانی، تکرار سرنوشت تنیس این بار برای ورزش مادر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سکوت وزارت ورزش درباره آینده دوومیدانی، تکرار سرنوشت تنیس این بار برای ورزش مادر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید