طراحی سامانه ای تحلیل گر برای ارتقای ورزشکاران

به گزارش ایران عکس، محققان یک شرکت دانش بنیان پیروز به طراحی سامانه تحلیل گر ایران ساخت برای ارتقای ورزشکاران و سلامت بیماران حرکتی شدند.

طراحی سامانه ای تحلیل گر برای ارتقای ورزشکاران

سروش باقری مدیر عامل یک شرکت دانش بنیان گفت: کاربرد تحلیل گرهای حرکتی یا موشن کپچرها به حوزه ورزش قهرمانی و حرفه ای هم راه یافته است به طوری که ورزشکاران ملی و المپیکی می توانند با استفاده از تحلیل های ارائه شده از طریق سامانه ای که در این شرکت طراحی کردیم، رکوردهای ورزشی خود را با اصلاح حرکاتشان ارتقا دهند.

وی افزود: همچنین به واسطه این سامانه بسکمک از حرکاتی که در محیط واقعی امکان انجام ندارد، با این دستگاه شبیه سازی شده و تحلیل می شود.

این فعال فناور، اهمیت فناورانه این فناوری را در بیومکانیک و مهندسی پزشکی دانست و گفت: با توجه به نیازی که کشور به این تجهیز داشت، کارمان را به صورت تخصصی در تولید سامانه ایران ساخت آغاز کردیم.

باقری، از افزایش روزافزون کاربرد نرم افزارهای شبیه سازی در علوم حرکتی و بیومکانیک و به کارگیری آن ها در بررسی معیارهای حرکتی خبر داد و گفت: بررسی راه رفتن در بیماران عصبی عضلانی، بررسی مقدار و نوع فعالیت بیماران در دوره بازتوانی کار دیگری است که می توان به کمک این سامانه انجام داد.

به گفته مدیرعامل بنیان شرکت ، بررسیکننده حرکتی ایران ساخت، متشکل از مجموعه ای پیچیده از نرم افزارها، سخت افزارها و میان افزارها است.

باقری ضمن اشاره به پیچیدگی فناورانه این محصول نام کرد: بخش سخت افزاری شامل پردازنده، مداردهای الکترونیک و حسگرهای پیشرفته است که به کمک میان افزار، پردازنده مرکزی را برنامه ریزی و هدایت می کند. داده های ارسالی به صورت بی سیم به یک نرم افزار منتقل می شوند و پس از تحلیل، یافته های راهنما را به کاربر که می تواند پزشک، مربی یا کاربر آزمایشگاهی باشد، ارائه می دهد.،مهر

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 27 تیر 1400 بروزرسانی: 27 تیر 1400 گردآورنده: iranpixfa.ir شناسه مطلب: 1715

به "طراحی سامانه ای تحلیل گر برای ارتقای ورزشکاران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "طراحی سامانه ای تحلیل گر برای ارتقای ورزشکاران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید