فشار اقتصادی بر سوریه را ادامه می دهیم

به گزارش ایران عکس، نماینده دولت آمریکا در امور سوریه در دیدار با ائتلاف معارضان سوریه، بر ادامه فشار ها بر دولت دمشق تأکید کرد.

فشار اقتصادی بر سوریه را ادامه می دهیم

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، جویل ریبورن نماینده دولت آمریکا در امور سوریه، شب گذشته (پنجشنبه) با نمایندگان ائتلاف معارضان سوریه در استانبول دیدار کرد.

به نوشته العربی الجدید، جویل ریبون، در این دیدار گفت که باید فشار اقتصادی بر دولت سوریه از طریق تحریم های سزار افزایش یابد و در عین حال مدعی شد که دولت سوریه مسئول وخامت شرایط اقتصادی در این کشور است.

در این دیدار نصر الحریری رئیس گروه موسوم به ائتلاف معارضان سوریه نیز حضور داشت و عمده بحث ها در خصوص چهارمین دور گفتگو های کمیته قانون اساسی سوریه بود.

او از نماینده آمریکا خواست تا بر کشور های حامی دولت سوریه فشار آورد تا به ادعای وی دولت دمشق به طور واقعی در ساز و کار کمیته قانون اساسی حضور یابد.

ائتلاف معارضان سوریه همچنین گزارشی از فعالیت شرکت های روسیه در سوریه علی رغم تحریم دولت دمشق به نماینده دولت آمریکا ارائه دادند.

نماینده دولت آمریکا در سوریه، روز گذشته در سفری به قاهره مدعی شده بود که شرایط وخیم اقتصادی و معیشتی در سوریه حاصل تحریم های آمریکا نیست. اون بدون اشاره به ممنوعیت هرگونه معامله ای با دولت سوریه، مدعی شد که کالا های اساسی از جمله آرد و نان و سوخت مشمول تحریم نیستند.

با این حال وزارت خزانه داری آمریکا در 18 آبان ماه تحریم های جدیدی علیه نهاد ها و اشخاص مرتبط با دولت سوریه از جمله شرکت های فعال در بخش نفت این کشور اعمال کرد. از زمان اجرایی شدن قانون موسوم به تحریم های سزار، این پنجمین دور تحریم هایی است که علیه سوریه وضع می شود.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 13 دی 1399 بروزرسانی: 13 دی 1399 گردآورنده: iranpixfa.ir شناسه مطلب: 1361

به "فشار اقتصادی بر سوریه را ادامه می دهیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فشار اقتصادی بر سوریه را ادامه می دهیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید