قرص های مشکوک، فروش کیک را در بجنورد نصف کرد

به گزارش ایران عکس، موضوع وجود قرص های مشکوک جاسازی شده در کیک که سبب نگرانی مردم شده، فروش این محصول را در بجنورد تا 50 درصد کاهش داده است.

قرص های مشکوک، فروش کیک را در بجنورد نصف کرد

به گزارش ایران عکس به نقل از ایرنا، رئیس اتحادیه خواروبارفروشان بجنورد استان خراسان شمالی گفت: بر اساس اعلام کسبه مرکز استان، نگرانی ها از وجود قرص در کیک، سبب شده تا میزان خرید این فرآورده غذایی به صورت چشمگیری کاهش یابد.

محمدرضا معماریانی اظهار کرد: بیشترین کسادی بازار کیک، در بوفه های مدارس گزارش شده است، بعضاً کیک های مدارس جمع آوری و به انبارها بازگردانده شده است.

وی اضافه نمود: بیشترین ضرر در موضوع وجود قرص های مشکوک، به عمده فروشان تحمیل شده است.

رئیس اتحادیه خواروبارفروشان بجنورد گفت: خرده فروشان، یک یا 2 کارتن کیک خرید می نمایند و با موضوع پیش آمده، همان میزان روی دستشان می ماند اما عمده فروشان درفروش کیک ها، به مشکل خورده اند.

رئیس اتاق اصناف بجنورد هم گفت: انتشار خبرهای مربوط به جاسازی قرص در کیک، سبب هراس مردم از مصرف این محصول و کاهش خرید آن شده است.

مهدی امیدوار گفت: البته در بازار بجنورد، هیچ موردی از کیک های آلوده به قرص مشاهده نشده است اما مردم همچنان نگران هستند.

وی اضافه نمود: به مردم توصیه می گردد حتی المقدور کیک مصرفی فرزندان خود را از فروشگاه ها و مراکز معتبر خرید نموده و از تهیه آن به صورت فله ای خودداری نمایند.

رئیس اتاق اصناف بجنورد گفت: جاسازی قرص در کیک، باهدف ضربه به صنعت غذایی کشور صورت گرفته است و البته مردم ما به این موضوع واقف هستند که جاسازی قرص در فرآیند فراوری کیک ها اتفاق نیفتاده است.

اتحادیه خواروبارفروشان بجنورد هزار عضو دارد.

در شهر 210 هزارنفری بجنورد، مرکز خراسان شمالی، 12 هزار کاسب مشغول فعالیت هستند.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 27 بهمن 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: iranpixfa.ir شناسه مطلب: 675

به "قرص های مشکوک، فروش کیک را در بجنورد نصف کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قرص های مشکوک، فروش کیک را در بجنورد نصف کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید