لزوم حمایت شورا از افزایش بودجه مترو

به گزارش ایران عکس، معاون توسعه منابع انسانی شهرداری تهران با اشاره به تاکیدات رییس شورای اسلامی شهر تهران در خصوص افزایش سرعت توسعه خطوط مترو، گفت: امیدواریم با حمایت های رییس و اعضای شورای شهر تهران، شاهد افزایش اختصاص بودجه در این بخش باشیم تا خطوط مترو باسرعت بالایی تکمیل گردد.

لزوم حمایت شورا از افزایش بودجه مترو

به گزارش ایران عکس و بنابر اعلام روابط عمومی و بین الملل شرکت راه آهن شهری تهران و حومه(مترو)، ابراهیم شیخ، امروز در دیدار با علی امام - مدیر عامل این شرکت، با اشاره به متمایز بودن مجموعه پردیس متروی تهران از دیگر بخش های مدیریت شهری، گفت: چنین فضای فیزیکی مناسب منجر به حفظ تعلق خاطر سازمانی پرسنل و نشاط آنها می گردد.

وی با تاکید به انجام اقدامات و فعالیت های بزرگ و ارزشمند در توسعه متروی تهران، گفت: امیدواریم به همت دست اندرکاران مترو، مسائل اصلی شهروندان در زمینه ترافیک و آلودگی هوا رفع گردد.

معاون توسعه منابع انسانی به ضرورت تحقق 30 درصدی افزایش جابه جایی شهروندان از مترو اشاره و با بیان این مطلب که این امر کاهش ترافیک و بهبود کیفیت هوای تهران را در پی دارد، گفت: اگر سایر بخش ها و ارگان ها در توسعه مترو همکاری های لازم را داشتند، شاهد توسعه هرچه بیشتر خطوط بودیم.

به گفته شیخ، عملکرد متروی تهران نه تنها نسبت به عملکرد سایر بخش های شهرداری تهران، بلکه نسبت به سایر نهادها و ارگان ها در کشور بسیار خوب بوده است.

وی با اشاره به اینکه در کنترل آلودگی هوا و توسعه حمل و نقل با موتور سیکلت هیچ توفیقی به دست نیاوردیم، گفت: با توجه به اینکه بیش از 7 سال در خصوص برقی و هیبریدی کردن خودروها و موتورهای سیکلت صحبت شده، اما توفیق ما در این زمینه قابل قبول نبوده و متاسفانه همچنان شاهد افزایش حجم بنزین و گازوییل در پایتخت هستیم.

وی با اشاره به ضرورت توسعه کیفی و کمی حمل و نقل عمومی با اولویت مترو، توضیح داد: شرکت مترو توانسته در جهت ماموریت های بنیادین و اصیل خود گام های اساسی بردارد.

شیخ با تاکید بر اینکه طی سال های اخیر صنعت ساخت مترو بومی شده است، اضافه کرد: مترو تهران امروز قابل مقایسه با متروی ترکیه، بوستون و همچنین بسیاری از شهرهای جهان است.

وی در عین حال به کنترل ازدحام، تراکم جمعیت و همچنین تاخیر در مسافرگیری اشاره و توضیح داد: در کنار این مسایل ایمنی خطوط و سیستم های تهویه هوا نیز بسیار حایز اهمیت است. امیدوارم با حل چنین مسایل و مسائلی، حس خوبی را برای همه شهروندان تهران ایجاد کنیم.

معاون توسعه منابع انسانی شهرداری تهران در ادامه با اشاره به اینکه باید توانمندترین و تخصصی ترین نیروها در شرکت متروی تهران مشغول فعالیت داشته باشند، گفت: توسعه منابع انسانی بخشی از مدیریت منابع انسانی به شمار می آید که این امر با توسعه کارمندان هر سازمان و شرکتی سر و کار دارد.

وی توسعه سرمایه های انسانی را موضوعی استراتژیک دانست و گفت: توسعه منابع انسانی برای هر سازمانی که می خواهد پویا باشد، امری حیاتی محسوب می گردد. بنابراین باید قابلیت های افراد را شناسایی نموده و آن را پرورش داد و هدف ما در توسعه منابع انسانی، ایجاد چنین محیطی است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 15 اردیبهشت 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: iranpixfa.ir شناسه مطلب: 107

به "لزوم حمایت شورا از افزایش بودجه مترو" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "لزوم حمایت شورا از افزایش بودجه مترو"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید