لغو تقریبا تمام پروازهای بریتیش ایرویز درپی اعتصاب خلبان ها

به گزارش ایران عکس، اعتصاب خلبان های شرکت بریتیش ایرویز در سراسر انگلیس در اعتراض به میزان دستمزد دریافتی موجب اختلال گسترده و لغو پروازها در این کشور شد.

لغو تقریبا تمام پروازهای بریتیش ایرویز درپی اعتصاب خلبان ها

به گزارش گروه بین الملل ایران عکس، اعتصاب سراسری خلبان های بزرگترین شرکت هوانوردی انگلیس، به لغو تقریبا کل پروازهای این شرکت منجر شده است.

به نوشته پایگاه اینترنتی شبکه بی بی سی، این اختلال وسیع ناشی از اعتصاب در فرودگاه های انگلیس که موجب لغو حدود 1700 پرواز شده است، درپی بی نتیجه ماندن اعتراض چندماهه خلبان های شرکت هواپیمایی بریتیش ایرویز به دستمزدهای دریافتی انجام شده است و تا 48 ساعت ادامه خواهد داشت.

در بیانیه ای که بریتیش ایرویز منتشر نموده، عنوان شده است که بر اثر این اعتصاب تقریبا صد درصد پروازهای این شرکت لغو شده است.

برایان استراتون دبیرکل اتحادیه خلبان های انگلیس به بی بی سی گفت: زمان بازگشت بر سر میزه مذاکره و قرار دادن تعدادی پیشنهاد برای انتها دادن به این منازعه است.

استراتون گفت با این که شرکت هواپیمایی بریتیش ایروِیز مدعی تمایل به گفت وگو است اما در محافل خصوصی می گویند قرار نیست مذاکره ای انجام دهند. بریتیش ایرویز به خاطر کم کردن بودجه، اعتماد و اطمینان خلبان ها را از دست داده است و اعتبار این برند را پایین آورده است. مدیریت [این شرکت] می خواهد تا آخرین پنی، مشتریان و کارکنان را بتکاند.

با این حال الکس کروز مدیر بریتیش ایرویز گفت این شرکت هواپیمایی آماده و مشتاق به برگشتن بر سر میز مذاکره با اتحادیه خلبان ها است.

به عقیده بی بی سی با این که خلبان ها علت اصلی اعتصاب را دستمزد خود عنوان می نمایند به نظر می رسد مخالفت اصلی آن ها با راهبردهای کلی این شرکت هواپیمایی است.

پیش تر خلبان ها با پیشنهاد افزایش 11.5 درصدی دستمزدها ظرف سه سال، که دو ماه قبل توسط بریتیس ایرویز مطرح شد مخالفت نموده بودند.

ق

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 26 مهر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: iranpixfa.ir شناسه مطلب: 370

به "لغو تقریبا تمام پروازهای بریتیش ایرویز درپی اعتصاب خلبان ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "لغو تقریبا تمام پروازهای بریتیش ایرویز درپی اعتصاب خلبان ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید