لغو ویزای ایران، چینی ها را مشتاق کرد؟ ، ویزای رایگان و پرواز مستقیم به ایران چقدر موثر بود؟

به گزارش ایران عکس، مدیر یک آژانس گردشگری در چین می گوید: پس از لغو ویزای ایران، ترس و نگرانی چینی ها از آمریکا کم تر شده است.

لغو ویزای ایران، چینی ها را مشتاق کرد؟ ، ویزای رایگان و پرواز مستقیم به ایران چقدر موثر بود؟

با تور چین سفری خاطره انگیز را تجربه کنید.

اریک وو Eric wu حدود یک ماه پیش به ایران آمد، درست وقتی که رسانه ها از ناآرامی ها می نوشتند. شنیده بود ایران کشور ناامنی است، دوستان و همکارانش هم خبرهای خوبی از ایران به او نمی دادند. با این حال او و تعدادی از همکارانش از کشورهای اسپانیا، پرتغال، ایتالیا و پرو به دعوت یک آژانس ایرانی راهی تهران شدند و بعد هم به شیراز، یزد، اصفهان و کاشان رفتند. سفر آن ها حدود یک هفته طول کشید، قصدشان آشنایی با جاذبه های تاریخی و طبیعی و تجهیزات گردشگری ایران بود.

وو در آخرین ساعات حضورش در ایران، درحالی که یک هتل 5 ستاره در تهران را ارزیابی می کرد تا شاید برای اقامت توریست هایش در نظر بگیرد، به ایسناگفت: دیگران نظرات خوبی درباره ایران ندارند، با این حال ما به این کشور سفر کردیم تا آن را از نزدیک ببینیم، اتفاقا ایران را کشور خیلی امنی دیدیم. هیچ مسئله ای در این باره وجود ندارد. شهرهای تاریخی زیادی هم دارد که با سلیقه گردشگران چینی هماهنگ است.

این توراپراتور چینی افزود: ما پیش از آن که اتفاقات سیاسی و مالی در ایران رخ دهد، با بعضی از آژانس های این کشور همکاری گردشگری داشتیم و هنوز هم داریم. بین دو کشور پرواز مستقیم وجود دارد و همین باعث می گردد تردد مسافران چینی آسان تر باشد. به نظر می آید که مسئله ای برای همکاری با ایران نداریم.

وو درباره تاثیر لغو ویزای ایران در سفر چینی ها، به فرمان ترامپ که سفر بدون ویزا به آمریکا را برای بعضی اتباع خارجی در صورت سفر به کشورهایی چون عراق، سودان و سوریه سخت می نماید، اشاره نمود و گفت: زمانی که ویزا بین ایران و چین برقرار بود، خیلی ها به خاطر محدودیت هایی که ممکن بود هنگام سفر به آمریکا دچار شوند، نگران بودند و حتی می ترسیدند، طبیعتا ترجیح می دادند به آمریکا سفر نمایند تا ایران. اما با لغو ویزای ایران و حذف مهر ورود، آن نگرانی ها از بین رفت، چینی ها حالا راحت تر به ایران سفر می نمایند، مخصوصا این که هزینه ویزا هم برداشته شده و بین دو کشور پرواز مستقیم وجود دارد. همین ها انگیزه زیادی ایجاد نموده است.

هرچند آمارها نشان می داد که سفر چینی ها به ایران در دو سال گذشته فرایند نزولی و رشدی منفی داشته اما معاون گردشگری کشور اعلام نموده که فرایند سفر چینی ها به ایران پس از لغو ویزا مثبت شده است، به طوری که در سه ماه مرداد، شهریور و مهر (بعد از اجرای قانون لغو ویزا) حدود 14 هزار نفر چینی به ایران سفر کردند، درحالی که این آمار سال گذشته 13 هزار نفر بود.

منبع: ایسنا

منبع: چمدان
انتشار: 23 دی 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: iranpixfa.ir شناسه مطلب: 576

به "لغو ویزای ایران، چینی ها را مشتاق کرد؟ ، ویزای رایگان و پرواز مستقیم به ایران چقدر موثر بود؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "لغو ویزای ایران، چینی ها را مشتاق کرد؟ ، ویزای رایگان و پرواز مستقیم به ایران چقدر موثر بود؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید