مجتبی عابدینی:از ترس خراب شدن خانه ام تمرین حرفه ای انجام نمی دهم

به گزارش ایران عکس، سرانجامِ مسابقات شمشیربازی جام جهانی لهستان و مسجل شدن سهمیه تیمی ایران برای المپیک تقریبا همزمان شد با فراگیری ویروس کرونا در ایران و تاثیری که بر تمام فعالیت های ورزشی و غیرورزشی گذاشت طوریکه شمشیربازی مثل مجتبی عابدینی بعد از بازگشت به ایران خود را در منزل شخصی قرنطینه کرد و اینگونه به شعار در خانه بمانیم عمل نموده است.

مجتبی عابدینی:از ترس خراب شدن خانه ام تمرین حرفه ای انجام نمی دهم

جهت دریافت خدمات در ضد سرقت با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. گروه آبان ارائه دهنده بهترین درب ضد سرقت ایرانی و خارجی میباشد.

البته وی طی این مدت تمرین در منزل را دنبال نموده اما فقط در حدی که آمادگی بدنی اش را تا حدی حفظ کند چراکه تاکید دارد تمرین با اسلحه شمشیربازی به گونه ای نیست که بتوان آن را در محیطی غیر از سالن تمرین انجام داد. به همین دلیل است که این شمشیرباز تعویق در زمان برگزاری بازی های المپیک را به نفع خود و هم تیمی هایش می داند.

در قرنطینه هستم

مجتبی عابدینی در مصاحبه با ایران عکس گفت: به محض بازگشت از محل برگزاری جام جهانی لهستان تا به امروز در خانه بوده ام و فقط برای خریدهای ضروری منزل را ترک نموده ام. اعضای خانواده ام یک هفته زودتر از خودم وارد قرنطینه خانگی شدند. الان نزدیک به 50 روز است اینگونه زندگی می کنیم.

برای اینکه خانه ام خراب نگردد با شمشیر تمرین نمی کنم

وی ادامه داد: طی این مدت تمرین در خانه داشتم البته نه آنقدر ویژه و تخصصی؛ فقط تمرینات کششی و کار با وزنه انجام می دهم تا آمادگی ام افت زیادی پیدا نکند اما در خصوص تمرینات فنی و کار با اسلحه هیچ تمرینی نداشته ام چون اصلا شرایطش مهیا نیست. تمرین با اسلحه شمشیربازی به گونه ای است که باید فقط در سالن تمرینی انجام گردد. اگر در جایی مانند خانه آنهم خانه آپارتمانی این تمرینات را انجام دهیم، تبعات خواهد داشت. اگر در جریان تمرین یک حمله داشته باشیم، یک طبقه را پایین می آورد و ساختمان را ویران می نماید.

با این شرایط کنار می آیم تا ببینم چه می گردد

این ملی پوش شمشیربازی اسلحه سابر ایران با تاکید بر اینکه تمرین شمشیربازی درخانه امکان پذیر نیست، توضیح داد: انجام حمله در حین تمرین و ضربه ای که به زمین وارد می کنیم، صدایی ایجاد می نماید که ویران کننده است. اصلا نمیگردد بدون ملاحضه این تمرین را در خانه انجام داد. شاید ایده برخی ها این باشد که از ماسک شمشیربازی برای تمرین در خانه استفاده گردد و به قول شمشیربازان نوک بزنند یعنی با شمشیر به ماسک ضربه بزنند که من اصلا این را قبول ندارم. در هر صورت فعلا با این شرایط کنار می آئیم و به تمرین مختصر بدنی بسنده می کنیم چون چاره ای غیر از این نداریم.

با تدبیری که در ایران می گردد، حالا حالاها درگیر کرونا هستیم

عابدینی اظهار داشت: منتظر هستیم ببینیم چه زمان شرایط برای بازگشت به اردو و سالن و تمرین گروهی مهیا می گردد که البته بعید می دانم به این زودی ها مهیا گردد. چینی ها که برای مبارزه با کرونا، قرنطینه سفت و سختی داشتند بعد از 80 روز تقریبا به شرایط عادی بازگشتند و از قرنطینه خارج شدند. با شرایطی که در ایران می بینیم اما قطعا حالا حالاها درگیر با کرونا و مراقبت های لازم برای مبارزه با آن خواهیم بود.

شمشیربازان دغدغه ای بابت زمان بازگشت به اردو ندارند

وی گفت: فعلا همه مردم از هم می ترسند که البته این خوب است چون باعث می شوند نسبت به رعایت پروتکل های کرونا مُقَیدتر شوند. به هر حال تا زمان پاک شدن کامل جامعه از کرونا هیچ پیش بینی در خصوص بازگشت به اردو و تمرین نداریم. البته برای رشته ای مانند شمشیربازی این مسئله خیلی نگران کننده نیست. به هر حال ما سهمیه خود را قطعی نموده ایم و دغدغه ای این حیث نداریم. بحران کرونا وتاثیری که مبنی بر لغو فعالیت ها داشته بیشتر برای ورزشکارانی مشکل ساز شده که همچنان استرس حضور در میادین انتخابی المپیک را دارند.

تعویق المپیک به نفع مان است

شمشیرباز المپیکی ایران همچنین به تغییر ایجاد شده در زمان بازی های المپیک اشاره نمود و گفت: اعتراف می کنم تا قبل از اینکه تصمیم نهایی برای تعویق بازی ها گرفته گردد و به خصوص وقتی صحبت از برگزاری احتمالی بازی ها در موعد مقرر (مردادماه سال جاری) می شد، استرس زیادی داشتم چون می دانستم به خاطر شرایط ایجاد شده نمی توانیم خوب تمرین کنیم و با آمادگی کامل به توکیو برویم بنابراین تعویق یک ساله المپیک به نفع من و هم تیمی هایم است چون بدون دغدغه کسب سهمیه، یک سال و نیم زمان تمرین داریم. البته اینکه چه زمانی شرایط برای بازگشت به تمرینات مهیا گردد، تعیین نیست اما در هر صورت کمبود زمان نداریم.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 22 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: iranpixfa.ir شناسه مطلب: 835

به "مجتبی عابدینی:از ترس خراب شدن خانه ام تمرین حرفه ای انجام نمی دهم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مجتبی عابدینی:از ترس خراب شدن خانه ام تمرین حرفه ای انجام نمی دهم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید