مردم به ترمینال ها هجوم بردند!

به گزارش ایران عکس، با اعلام خبر تعطیلی استان های تهران و البرز به مدت 6 روز، در همان دقایق اول ظرفیت تمامی ناوگان حمل و نقل عمومی کشور تکمیل شد.

مردم به ترمینال ها هجوم بردند!

به گزارش باشگاه خبرنگاران، تمامی ادارات استان های تهران و استان البرز از فردا سه شنبه 29 تیرماه تا روز یکشنبه هفته آینده (سوم مرداد) ماه تعطیل است و از سوی دیگر تردد و خروج تمامی خودرو های بومی و غیر بومی از این استان ها ممنوع بوده است. اما همین که خبر تعطیلی استان های تهران و البرز منتشر شد، شاهد تکمیل شدن ظرفیت تمامی ناوگان حمل و نقلی از جمله اتوبوس، قطار و هواپیما بودیم.

این در حالی است که طبق پیگیری های انجام شده هیچ کدام از ناوگان حمل و نقلی از جمله بخش هوایی، جاده ای و ریلی مصوبه ای از سوی ستاد ملی مقابله با کرونا مبنی بر کاهش و یا توقف فعالیت ها دریافت ننموده اند و فعالیت حوزه حمل و نقل عمومی کشور همچون روز های قبل است.

براساس این گزارش با دریافت گزارش های میدانی هم اکنون ظرفیت بسیاری از راستا ها از جمله مشهد، تبریز و کیش در همان دقایق اولیه پس از اعلام خبر تعطیلی تهران و البرز تکمیل شده و هیچ بلیتی هم برای سایر روز های تعطیل پیدا نمی گردد، این درحالی است که بسیاری از مسافران هم اگر بلیتی در این روز ها پیدا نمایند به واسطه دلالان با نرخ های بسیار نجومی و خارج از مصوبه است؛ که امیدواریم در این بخش نظارت های مسئولان بسیار تشدید گردد.

لازم به ذکر است، با توجه به آنکه تعطیلی 6 روزه و یا دو هفته ای در تهران به علت شرایط کرونایی موضوع جدیدی نیست، اما باید به این موضوع توجه گردد که در حال حاضر بسیاری از مسافران از ناوگان حمل و نقل عمومی استفاده می نمایند، بنابراین به طور قطع زنجیره کرونایی قطع نخواهد شد و به طور قطع در روز های آینده شاهد افزایش فرایند کرونا در شهر های مسافر پذیر از جمله مشهد و شهر های شمالی خواهیم بود.

براساس این گزارش در حال حاضر به گفته تمامی مسئولان بخش حمل و نقل فاصله گذاری اجتماعی در تمامی بخش های حمل و نقلی از جمله هواپیما، قطار و ناوگان جاده ای رعایت می گردد و تمامی این بخش ها موظف هستند، تنها از 60 درصد ظرفیت خود استفاده نمایند؛ بنابراین در این شرایط با توجه به افزایش درخواست سفر به وسیله مسافران ممکن است شاهد بعضی تخلفاتی در این حوزه از جمله در هواپیما و اتوبوس ها باشیم که باید در این حوزه نظارت ها به وسیله تمامی دستگاه ها دو برابر گردد.

براساس این گزارش پیشنهاد تعطیلی 6 روزه تهران و البرز به تایید رئیس جمهور رسیده و همانطور که سخنگوی دولت اعلام نمود، از فردا (سه شنبه) تا روز یکشنبه آینده (سوم مرداد) تمامی ادارات استان های تهران و البرز تعطیل است.

بعلاوه قرارگاه عملیاتی ستاد ملی مقابله با کرونا در قالب ابلاغیه جزئیات این تعطیلات را به نیروی انتظامی و دستگاه های ذیربط اعلام نموده تا بر اساس آن اقدامات لازم را انجام دهند.

منبع: فرارو
انتشار: 9 مرداد 1400 بروزرسانی: 9 مرداد 1400 گردآورنده: iranpixfa.ir شناسه مطلب: 1740

به "مردم به ترمینال ها هجوم بردند!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مردم به ترمینال ها هجوم بردند!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید