مقاله: چرا به کوبا سفر کنیم؟

به گزارش ایران عکس، کوبا با گذشت بیش از 50 سال از عمر انقلاب خود، سعی می نماید با وجود مشقت های بسیار به اصول آن پایبند باشد. این پایبندی به گونه ای است که آن ها حتی در شرایط بد مالی و تحریم های همه جانبه، هنوز تحصیل تا بالاترین سطوح و هزینه های بهداشتی و پزشکی خود را رایگان ارائه می دهند. واحد پول کوبا پزو است اما واحد پول دیگری به نام اختصاری CUC نیز وجود دارد که جهت ارائه به گردشگران مورد استفاده قرار می گیرد.

مقاله: چرا به کوبا سفر کنیم؟

کشور کوبا جزیره ای است که در میان دریای کارائیب و اقیانوس آتلانتیک شمالی نهاده شده است و دارای مساحتی برابر 110٬861 کیلومتر مربع می باشد. مرکز این کشور شهر هاوانا (Havana) که به آن لاهابانا نیز می گویند می باشد و بر اساس آخرین سرشماری که از آن شده در حدود 13 میلیون نفر نیز جمعیت دارد. به طور کلی کوبا آب و هوایی نیمه گرمسیری دارد و بادهایی دارد که گاهی شدید هستند و گه گاه هم رطوبت و گرمای هوای را کاهش می دهند.

یکی دیگر از مقاصد ساحلی در کشور کوبا و بعلاوه دورافتاده و خلوت ترین آن ها، کایو کوکو است. اگر کتاب های پیرمرد و دریا و جزایر در طوفان ارنست همینگوی را خوانده باشید باید به شما بگوییم که دریای نامبرده در این داستان ها همین سواحل کایو کوکو است. سواحلی که با آفتاب پوشیده شده اند، زیباترین چیزی است که می توانید ببینید.

گواردالاواکا در استان هولگین با سواحل پر زرق و برق، ساکت تر و دورتر از وارادرو است. درختان پر شاخ و برگ سرسبز، حاشیه های گسترده ای از ساحل را دربر می گیرد و سایه خوبی را برای کسانی که در پی یک جای خنک بدون خورشید گرمسیری هستند، فراهم می نمایند. غواصان و آن هایی که اسنورکلینگ می کننند، می توانند بسیاری از موجودات دریایی را در امتداد صخره های مرجانی گواردالاواکا مشاهده نمایند.

منبع مقاله: چرا به کوبا سفر کنیم؟

انتشار: 6 دی 1400 بروزرسانی: 6 دی 1400 گردآورنده: iranpixfa.ir شناسه مطلب: 1902

به "مقاله: چرا به کوبا سفر کنیم؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مقاله: چرا به کوبا سفر کنیم؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید