همایش ملی آسیب شناسی پایان نامه ها و رساله ها برگزار می شود

به گزارش ایران عکس، دومین همایش ملی آسیب شناسی سرانجام نامه ها و رساله ها در حوزه علوم انسانی اسلامی (با تأکید بر نقد کارآمدی) برگزار می شود.

همایش ملی آسیب شناسی پایان نامه ها و رساله ها برگزار می شود

به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی ایران عکس، دانشگاه مذاهب اسلامی با حمایت بیش از 35 دانشگاه و مرکز علمی - پژوهشی، در نظر دارد دومین همایش ملی آسیب شناسی پایان نامه ها و رساله ها در حوزه علوم انسانی اسلامی (با تأکید بر نقد کارآمدی) را برگزار کند.

نخستین محور این دوره از همایش آسیب شناسی پایان نامه ها و رساله های علوم انسانی اسلامی وضع شناسی کارآمدی و الزامات اثربخشی پایان نامه ها و رساله ها با زیر مجموعه موضوعات مسأله محور بودن پایان نامه ها و رساله ها، بومی سازی نظریه های موجود در علوم انسانی، نقش و جایگاه پایان نامه ها و رساله ها در تحقق الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت، شاخص ها و لوازم کاربردی بودن پایان نامه ها و رساله ها، تبیین نقش دانشجویان، استادان، نهاد های آموزشی - پژوهشی و حاکمیتی در کارآمدی پایان نامه ها و رساله ها و نقش مطالعات بین رشته ای در کارآمدی پایان نامه ها و رساله ها است.

رویکرد انتقادی به محتوای پایان نامه ها و رساله ها شامل نقد مبانی علوم غربی و بهره گیری از مبانی نظری اسلامی، مقابله با بی اخلاقی ها و تخلفات علمی و پایبندی به قوانین و مقررات ناظر بر مالکیت معنوی و مادی و ضرورت تناسب سطح و رشته تحصیلی گروه هدایت کننده و دانشجو در کارآمدی پایان نامه ها و رساله ها محور دوم این همایش خواهد بود.

نقش سازمان های علمی کشور در کارآمدی و اثربخشی پایان نامه ها و رساله ها از جمله نقش اسناد بالادستی مانند بیانیه گام دوم انقلاب، نقشه جامع علمی و سند مهندسی فرهنگی کشور در پایان نامه نویسی، راهکار های مشارکت و تعامل استادان حوزوی و دانشگاهی در فرایند پایان نامه نویسی، بازنگری و کارآمدسازی سرفصل های درسی و منابع درسی بومی و اسلامی، رویکرد حمایتی و نظارتی مراکز آموزش عالی و سازمان های دولتی و خصوصی بر پایان نامه نویسی، محور سوم این همایش اعلام شده است.

محور خاص این دوره از همایش به حوزه عوامل مؤثر بر کارآمدی پایان نامه ها و رساله ها در حوزه تقریب مذاهب اسلامی اختصاص دارد. اهمیت کاربست روش مطالعات تطبیقی و رویکرد بینارشته ای در پایان نامه ها و رساله های تقریبی، مطالعه انتقادی رویکرد ها و راهبرد های نگارش پایان نامه ها و رساله های تقریبی، ضرورت توجه به مطالعات میان فرهنگی در نگارش پایان نامه ها و رساله های تقریبی، مطالعه انتقادی نظام تدوین مسائل در نگارش پایان نامه ها و رساله های تقریبی و رهیافت انتقادی در بهره گیری از منابع و آثار علمی مذاهب اسلامی و تأثیر آن بر کارآمدی پایان نامه ها و رساله های تقریبی از جمله ریزموضوعات این محور است.

آخرین مهلت ارسال چکیده مقالات آثار تا 30 دی ماه سال جاری، است. زمان برگزاری همایش، 15 اسفندماه سال جاری، است، علاقه مندان برای کسب اطلاعات بیشتر می توانند به سایت همایش به نشانی conf.mazaheb.ac.ir مراجعه کنند.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 28 بهمن 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: iranpixfa.ir شناسه مطلب: 676

به "همایش ملی آسیب شناسی پایان نامه ها و رساله ها برگزار می شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "همایش ملی آسیب شناسی پایان نامه ها و رساله ها برگزار می شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید