هنرمندان صنایع دستی 500میلیون دلار به ارزآوری کشور یاری نموده اند

به گزارش ایران عکس، مونسان در حاشیه افتتاح سی امین نمایشگاه ملی صنایع دستی گفت: صنعتگران و هنرمندان حوزه صنایع دستی توانستند بیش از 500میلیون دلار ارز وارد کشور نمایند.

هنرمندان صنایع دستی 500میلیون دلار به ارزآوری کشور یاری نموده اند

به گزارش خبرنگار خبرنگاران، علی اصغر مونسان معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری امروز شنبه 3 شهریور 97 پس از افتتاح سی امین نمایشگاه ملی صنایع دستی در جمع خبرنگاران گفت: صنعتگران و هنرمندان این حوزه توانستند بیش از 500میلیون دلار به ارزآوری کشور یاری نمایند که جا دارد این رقم تا 2 میلیارد دلار هم افزایش پیدا کند.

او اضافه نمود: خوشبختانه با حمایت های کافی از سوی دولت، در بخش تولیدمان اتفاقات خوبی رقم خورده است به طوری که می توان گفت در حال حاضر تقریبا رشته فراموش شده ای نداریم.

معاون رییس جمهوری به اهمیت تمرکز در بخش بازاریابی و فروش اشاره نمود و گفت: از سال گذشته طرح تجاری سازی صنایع دستی شروع شده است و روی برند سازی، بسته بندی، طراحی مبتنی بر سلیقه مشتری و توسعه بازار کار کردیم.

مونسان ادامه داد: در این راستا همزمان با دو ماهه نخست سال 97 روند رو به رشدی را شاهد بودیم. در ماه های فروردین و اردیبهشت، 32 میلیون دلار صادارت داشته ایم که رشد 66 درصدی در این حوزه را نشان می دهد که امیدواریم این روند رو به رشد ادامه پیدا کند.

او در ادامه گفت: در بخش تبصره 18 قانون بودجه سال جاری، براساس تفاهم نامه سه جانبه ای که میان سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، سازمان برنامه و بودجه و صندوق توسعه ملی به امضا رسیده، 8700 میلیارد تومان تسهیلات ارزان قیمت در نظر گرفته شده است که این مبلغ به منظور کار آفرینی و اشتغال زایی هم در اختیار صنایع دستی هم گردشگری و هم میراث فرهنگی قرار گرفته است.

رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری توضیح داد: با توجه به این موضوعات می توان گفت که حمایت های خوبی وجود دارد و امیدوارم صنعتگران و هنرمندان خوبمان بتوانند با تولیدات خوبشان ارزشمندشان، رشد صادرات صنایع دستی را تا مرز 2 میلیارد دلار افزایش دهند.

مونسان اضافه نمود: یک میلیارد دلار از این مبلغ بر اساس افق چشم انداز 1404 گردشگر ما است که به وسیله صادرات چمدانی باشد و یک میلیارد دلار دیگر هم برای توسعه بازار است که فکر می کنم این مبلغ دست یافتنی تر باشد. امیددارم که بتوانیم تا خاتمه دولت دوازدهم به آن دست پیدا کنیم.

او در ادامه گفت: یک میلیادر دلار چمدانی هم منوط بر افزایش ورود گردشگران خارجی به کشور است که امیدوارم آن هم تا سال 1404 محقق گردد.

مونسان با اشاره به برگزاری سی امین نمایشگاه ملی صنایع دستی در تهران گفت: خوشحالیم که این دوره از نمایشگاه را با کیفیت بسیار بالاتر نسبت به سال گذشته در حال انجام داریم.، تنوع محصولات در دوره سی ام بی نظیر است. نوع غرفه بندی و ارائه محصولات و تغییر بسته بندی از موارد است که کاملا به چشم می آید.

معاون رییس جمهوری اضافه نمود: موضوع جدیدی که در قالب خانه ایرانی برای نخستین بار ارائه شده، از موضوعاتی است که به غنای نمایشگاه اضافه نموده است.

او در خاتمه خاطر نشان کرد: امیدوارم با ایجاد این گونه نمایشگاه ها فروش خوبی را داشته باشیم و با حمایت های سازمان و دولت بتوانیم شاهد رشد بیشتر فروش صنایع دستی باشیم.

منبع: میراث آریا
انتشار: 2 مهر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: iranpixfa.ir شناسه مطلب: 290

به "هنرمندان صنایع دستی 500میلیون دلار به ارزآوری کشور یاری نموده اند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هنرمندان صنایع دستی 500میلیون دلار به ارزآوری کشور یاری نموده اند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید