واکسیناسیون کارکنان سازمان رفاه شهرداری تهران در اولویت قرار گیرد

به گزارش ایران عکس، تهران (پانا) - عضو شورای شهر تهران گفت کارکنان با توجه به اینکه قاطبه نیروهای سازمان رفاه، خدمات و مشارکت های اجتماعی در گرمخانه ها، سامان سرا ها و گشت ها، مستقیم با پرخطرترین افراد جامعه که امکان مراقبت های بهداشتی ندارند، در تماس هستند، ضرورت دارد تا واکسیناسیون این عزیزان نیز به فوریت در دستور کار قرار گیرد.

واکسیناسیون کارکنان سازمان رفاه شهرداری تهران در اولویت قرار گیرد

شهربانو امانی در دویست و هشتاد و چهارمین جلسه شورا ، ضمن تبریک سال جدید و آرزوی سلامتی برای هموطنان، گفت: احتراما، همانگونه که مستحضرید با آغاز پیک چهارم کرونا و قرمز شدن شهر تهران، آمار فوتی های کرونا به بیش از سه برابر افزایش پیدا نموده است.

وی ادامه داد: خوشبختانه فرآیند واکسیناسیون در حال اجرا است. هر چند به نظر می رسد در سرعت و اولویت بندی کاستی هایی وجود دارد. به عنوان مثال کارکنان سازمان رفاه، خدمات و مشارکت های اجتماعی که در دوران پاندمی کرونا بدون وقفه به آسیب دیدگان اجتماعی خدمات رسانی می نمایند، یکی از اقشار پر خطر در معرض ویروس کوید 19 هستند که در اولویت واکسیناسیون قرار نگرفته اند.

امانی با بیان اینکه یکی از وظایف مهم سازمان رفاه، خدمات و مشارکت های اجتماعی، ساماندهی آسیب دیدگان اجتماعی به وسیله شناسایی، جذب و انتقال به مراکز نگهداری موقت و گرمخانه ها است، گفت: تعداد کل کارکنان این مجموعه 628 نفر، شامل 401 نفر مددکار، بهیار، مددیار، پرستار و پزشک است که به طور مستقیم و مستمر با افراد آسیب دیده در تماس هستند و 227 نفر کارکنان ستادی و اجرایی که آنها هم در امر خدمت رسانی در معرض خطر ابتلا قرار دارند.

وی ادامه داد: این عزیزان در دوران پاندمی کرونا به طور متوسط به 1700 نفر در طول شبانه روز خدمت داده اند. این رقم در پیک زمستان به بیش از 2300 نفر نیز رسیده است. متاسفانه در این دوران 93 نفر از کارکنان سازمان مذکور به بیماری کرونا مبتلا شده اند.

امانی با تاکید بر اینکه قاطبه نیروهای این سازمان در گرمخانه ها، سامان سرا ها و گشت ها، مستقیم با پرخطرترین افراد جامعه که امکان مراقبت های بهداشتی ندارند، در تماس هستند، گفت: ضرورت دارد تا واکسیناسیون این عزیزان نیز به فوریت در دستور کار قرار گیرد.

وی در خاتمه گفت: خواهشمندم با توجه به اهمیت موضوع مراتب را به ستاد مبارزه با کرونا در کلانشهر تهران به عنوان تذکر ابلاغ فرمایید.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 7 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 7 اردیبهشت 1400 گردآورنده: iranpixfa.ir شناسه مطلب: 1580

به "واکسیناسیون کارکنان سازمان رفاه شهرداری تهران در اولویت قرار گیرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکسیناسیون کارکنان سازمان رفاه شهرداری تهران در اولویت قرار گیرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید