واکنش ترکیه به قطعنامه های جدید مجلس نمایندگان آمریکا

به گزارش ایران عکس، وزارت امور خارجه ترکیه به دو قطعنامه ضد ترکیه ای مجلس نمایندگان آمریکا واکنش نشان داده و آن ها را رد کرد.

واکنش ترکیه به قطعنامه های جدید مجلس نمایندگان آمریکا

بهترین تجربه سفر را با تور ترکیه در خاطراتتان ثبت کنید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، وزارت امور خارجه ترکیه روز چهارشنبه طی بیانیه ای قطعنامه مجلس نمایندگان آمریکا درباره نسل کشی ارامنه را رد کرد.

به گزارش خبرگزاری آناتولی، وزارت امور خارجه ترکیه در بیانیه ای اظهار داشت: قعطنامه های که به تصویب رسیده برای مصرف داخلی بوده و هیچگونه پایه قانونی یا تاریخی ندارند.

آنکارا در این بیانیه اظهار داشت که قطعنامه تصویب شده هیچگونه الزام قانونی نداشته و گام سیاسی بی معنی بوده و تنها در راستای خواسته لابی ارمنی ها و گروه های ضد ترکیه ای است.

ترکیه در بیانیه دیگری پیش نویس قانون مجلس نمایندگان آمریکا در اعمال تحریم علیه مقامات این کشور به دلیل حمله به شمال سوریه را رد کرد.

در این بیانیه نیز آمده است که پیش نویس قانونی که مقامات ارشد و نیرو های نظامی ترکیه را هدف قرار داده در تضاد با روح ائتلاف ناتو بوده و با توافقی که ترکیه و آمریکا درباره سوریه در تاریخ 17 اکتبر به آن دست یافتند تناقض دارد.

مجلس نمایندگان آمریکا بامداد چهارشنبه در رای گیری قتل عام ارامنه از سوی دولت عثمانی در سال 1915 را به رسمیت شناخت.

از سوی دیگر مجلس نمایندگان آمریکا همچنین با اکثریت آرا به قانونی رای داد که طی آن با اعمال تحریم علیه ترکیه به دلیل حمله به شمال سوریه موافقت کرد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 26 آذر 1398 بروزرسانی: 18 مهر 1399 گردآورنده: iranpixfa.ir شناسه مطلب: 522

به "واکنش ترکیه به قطعنامه های جدید مجلس نمایندگان آمریکا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکنش ترکیه به قطعنامه های جدید مجلس نمایندگان آمریکا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید