پایگاه هوایی مهم آمریکا در گرینلند در تیررس حملات میگ های- 31 روسیه

به گزارش ایران عکس، رسانه های دانمارکی نوشتند که با اقدامات جدید ارتش روسیه، جنگنده های میگ-31 رهگیر نیروی هوایی این کشور قادرند به پایگاه هوایی آمریکا در گرینلند حمله نمایند.

پایگاه هوایی مهم آمریکا در گرینلند در تیررس حملات میگ های- 31 روسیه

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران،رسانه ها دانمارکی به توانمندی شماری از جنگنده های ارتش روسیه در هدف قرار دادن یک پایگاه هوایی مهم آمریکا در گرینلند اشاره کردند.

به نوشته روزنامه برلینگسکی جنگنده های رهگیر و چند منظوره میگ -31 روسیه مجهز به موشک ها فراصوتکینژال می توانند به پایگاه هوایی آمریکا به نام تول در شمال گرینلند حمله نمایند. تول،شمالی ترین پایگاه نظامی آمریکا و مقر استقرار شبکه های هشدار سریع حمله موشکی و کنترل قلمروی هوایی آمریکای شمالی است.

یکی از قدیمیترین روزنامه های دانمارک نیز در گزارشی با این مضمون نوشت که روسیه باند فرودگاه پایگاه نظامی فرانز جوزف لند در قطب شمال را به روز رسانی نموده به طوری که جنگنده های این کشور اینک قادر به استفاده بهینه از این پایگاه هستند.

شبکه خبری زودزا در ماه آگوست(مرداد) فیلمی از یک فروند میگ-31 مجهز به موشک کینژال در یک نمایش هوایی در مرکز آموزش های دوبروویچی را نشان داد.

چندی قبل نیز رسانه های خبری از آزمایش پیروز موشک کینژال خبر دادند.(جزئیات بیشتر)

موشک فراصوت کینژال که پیشرانه ای اتمی دارد، با تجهیز به کلاهک اتمی یا متعارف می تواند به اهدافی در فاصله 2000 هزار کیلومتری اصابت کند.میگ-31 نیز از جمله سریعترین جنگنده های کنونی دنیا به شمار می رود که نسخه ارتقاء یافته میگ-25 است.این جنگنده در ارتش های روسیه و قزاقستان در حال خدمت است.

انتهای پیغام/م

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 19 بهمن 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: iranpixfa.ir شناسه مطلب: 647

به "پایگاه هوایی مهم آمریکا در گرینلند در تیررس حملات میگ های- 31 روسیه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پایگاه هوایی مهم آمریکا در گرینلند در تیررس حملات میگ های- 31 روسیه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید