پل شناور دهستان عنافچه به ملاثانی توسط ارتش بازسازی شد

به گزارش ایران عکس، پل شناور دهستان عنافچه به ملاثانی توسط گروه 422 مهندسی رزمی ارتش برای رفاه حال شهروندان و تردد ایمن آن ها از رودخانه کارون بازسازی و روز پنجشنبه بهره برداری شد.

پل شناور دهستان عنافچه به ملاثانی توسط ارتش بازسازی شد

جهت دریافت خدمات بازسازی ساختمان با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید.

به گزارش به نقل از روابط عمومی ارتش، امیر سرتیپ دوم حمزه بیدادی فرمانده قرارگاه نیروی زمینی جنوب غرب ارتش در حاشیه بهره برداری از پل شناور دهستان عنافچه به ملاثانی گفت: پل شناور و ارتباطی دهستان عنافچه - ملاثانی فروردین ماه امسال به دلیل جاری شدن سیل آسیب دید و بخشی از قطعات آن از هم جدا شد و با وجود اینکه چندین مرحله مورد ترمیم و بازسازی نهاده شد، اما مدتی پیش غیرقابل استفاده شد.

او اضافه نمود: با توجه به اینکه شهروندان این منطقه بخصوص دانش آموزان برای تردد در ماه های گذشته با مسائل متعددی روبرو بودند، فرمانده کل ارتش دستور دادند تا بار دیگر این پل شناور به صورت کامل و تخصصی بازسازی گردد.

فرمانده قرارگاه نیروی زمینی جنوب غرب ارتش گفت: این پل های شناور در واقع برای مدت کوتاهی و برای موارد تاکتیکی روی رودخانه نصب می شوند، اما با توجه به مسائل مردم منطقه، پل شناور عنافچه به ملاثانی مدت ها است بر روی رودخانه نصب شده و به مرور زمان آسیب هایی به آن وارد شده که طبیعی است.

او بیان نمود: گروه 422 مهندسی ارتش در مدت یک ماه به صورت شبانه روزی برای بازسازی این پل شناور کوشش کردند که اکنون به بهره برداری رسیده و امید است بخشی از مسائل مردم منطقه را رفع کند.

همچنین غلامرضا شریعتی استاندار خوزستان در حاشیه بهره برداری از این پل شناور درشهرستان باوی گفت: با توجه به احتیاج این منطقه برنامه ریزی های لازم برای احداث یک پل صورت گرفته و ظرف سه ماه آینده پیمانکار مورد احتیاج نیز انتخاب می گردد.

او اضافه نمود: برای احداث این پروژه 460 میلیارد ریال اعتبار پیش بینی شده و جزو پل های بزرگ استان است.

استاندار خوزستان ادامه داد: این پل 430 متر طول، 11 متر عرض و 2 متر پیاده رو دارد که جزو پل های استاندارد به شمار می رود و احداث آن ظرف سه ماه آینده شروع می گردد.

پیش از این نیز ارتش در روستای سید صالح شهرستان کارون به دنبال تخریب پل ارتباطی چندین روستا یک پل شناور را برای تردد مردم نصب نموده بود.

ز

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 15 آبان 1398 بروزرسانی: 28 شهریور 1400 گردآورنده: iranpixfa.ir شناسه مطلب: 426

به "پل شناور دهستان عنافچه به ملاثانی توسط ارتش بازسازی شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پل شناور دهستان عنافچه به ملاثانی توسط ارتش بازسازی شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید