چلسی از دو پنجره نقل وانتقالات محروم شد

به گزارش ایران عکس، فیفا باشگاه چلسی را به دلیل تقض قانون ممنوعیت جذب بازیکنان خارجی زیر سن قانونی نقره داغ کرد.

چلسی از دو پنجره نقل وانتقالات محروم شد

به گزارش خبرنگاران و به نقل از سایت فیفا، کمیته انضباطی فدراسیون جهانی فوتبال اظهار داشت که باشگاه فوتبال چلسی و اتحادیه فوتبال انگلیس را به دلیل تخطی از قانون ممنوعیت جذب بازیکنان زیر سن قانونی (18 سال) مجازات کرد.

بر این اساس، باشگاه چلسی به نقض ماده 19 اساسنامه جابجایی فیفا در جذب 29 بازیکن خارجی زیر سن قانون متهم و علاوه بر آن چند تخلف دیگر این باشگاه در حوزه ثبت نام بازیکنان غیرمجاز هم اثبات شده است.

به همین دلیل باشگاه چلسی از خرید بازیکن جدید در بازار داخلی و خارجی تا تابستان سال 2020 محروم شده است و به این ترتیب در پنجره های تابستان 2019 و ژانویه 2020 اجازه جذب بازیکن نخواهد داشت. این مجازات شامل تمام تیم های فوتبال باشگاه چلسی در بخش مردان می گردد اما تیم های فوتبال زنان و فوتسال باشگاه را دربرنمی گیرد. این مجازات مانع از فروش بازیکن توسط آبی پوشان لندن نمی گردد.

علاوه بر محرومیت از خرید بازیکن تا تابستان سال 2020، چلسی ملزم به پرداخت جریمه ای نقدی معادل 600 هزار فرانک سوئیس شده است. در همین حال فیفا به باشگاه چلسی 90 روز مهلت داده که تکلیف آن دسته از بازیکنان زیر سن قانونی که به صورت غیرمجاز اقدام به جذب آنها نموده را مطابق قانون تعیین کند.

اتحادیه فوتبال انگلیس هم به دلیل همکاری با باشگاه چلسی برای ثبت نام بازیکنان زیر سن قانونی متخلف و از سوی فیفا به پرداخت 510 هزار فرانک سوئیس محکوم شده است. این سازمان 6 ماه مهلت دریافت نموده تا در مورد شرایط مورد برای جابجایی بین المللی و ثبت اولیه بازیکنان زیر سن قانونی در فوتبال انگلیس، شفاف سازی کند.

باشگاه چلسی و اتحادیه فوتبال انگلیس با دریافت احکام انضباطی شان این فرصت را دارند که اعتراض خود را به کمیته استیناف فیفا و پس از آن دادگاه حکمیت در ورزش (CAS) اعلام نمایند.

مجازاتی که فیفا برای باشگاه چلسی در نظر گرفته، مشابه مجازاتی است که این سازمان برای باشگاه های بارسلونا، اتلتیکومادرید و رئال مادرید در نظر گرفت. بارسلونا و اتلتیکومادرید به دلیل جذب بازیکنان خارجی زیر سن قانونی هر کدام یک سال و رئال مادرید 6 ماه از خرید بازیکنان جدید محروم شدند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 28 خرداد 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: iranpixfa.ir شناسه مطلب: 156

به "چلسی از دو پنجره نقل وانتقالات محروم شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چلسی از دو پنجره نقل وانتقالات محروم شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید