چه دعاهایی سریع مستجاب می شوند؟

به گزارش ایران عکس، دعای اسم اعظم، دعای مقاتل بن سلیمان از امام سجاد (ع)، دعای فرج، دعای توسل و ... از جمله دعاهایی هستند که سریع مستجاب می شوند.

چه دعاهایی سریع مستجاب می شوند؟

از پروفایل ما وبلاگ بخار دیدن نمایید.

خبرنگاران | سرویس مذهبی - گاهی در شرایط خاص به دنبال دعاهایی خواهید بود که به سرعت برآورده شوند و خداوند در گره شما گشایش ایجاد کند؛ برای این منظور دعاهایی وجود دارد که با توجه به روایات موجود آن ها را برای شما بیان خواهیم کرد.

دعای فرج

کفعمی درکتاب بلدالامین دعایی از حضرت علی (ع) نقل کرده که اگر شخص گرفتار، ترسیده، نگران و غم دیده، آن را بخواند، حق تعالی گشایش در کار او ایجاد نماید؛ که ابتدا و انتهای این دعا چنین است: یا عماد من لا عماد له... : ای پشتیبان کسی که پشتیبان ندارد... وافعل بی ما انت اهله: با من چنان کن که تو اهل آنی. و آنگاه پس از دعا حاجت خود را بطلبد.

دعای توسل

دعای توسل از دعاهای مشهور و مورد علاقه شیعیان است که شب های چهارشنبه خوانده می شود. در این دعا با توسل به چهارده معصوم (ع) و واسطه قرار دادن آنها به درگاه الهی پس از اتمام دعا، حاجت خود را از خدا در خواست می کنیم. جملات صدر و ذیل آن چنین است: اللهم انی اسئلک و اتوجه الیک بنبیک نبی الرحمة... خدایا من از تو می خواهم و روی می آورم به سوی تو، به پیامبرت، پیامبر رحمت... یا وجیها عندالله اشفع لنا عندالله.... ای آبرومند نزد خدا، شفاعت کن برای ما نزد خدا...

دعای اسم اعظم

سید علیخان شیرازی درکتاب کلم طیب نقل فرموده: اسم اعظم خدای تعالی آن است که افتتاح او الله و اختتام او هو است. هر که اسم اعظم خدای تعالی را روزی یازده بار ورد خود قرار بدهد، هر آینه هر امر مهم جزئی و کلی برای او آسان شود و آن اسم اعظم پنج آیه از پنج سوره مبارکه بقره، آل عمران، نساء، طه و تغابن است. با این ویژگی که حروف آن نقطه ندارد و تغییری در اعراب آنها صورت نمی گیرد.

دعای مقاتل بن سلیمان از امام سجاد(ع)

امام سجاد (ع) به مقاتل بن سلیمان، دعایی را تعلیم داده که مقاتل گوید هر کس این دعا را صد بار بخواند، دعایش مستجاب خواهد شد. ابتدا و انتهای این دعا چنین است: الهی کیف ادعوک و انا...: خدایا چطور بخوانم تو را و حال من منم... تفرج عنی فرجا عاجلا غیر اجل نفسک و رحمتک یا ارحم الراحمین گشایش فوری بدون مدت دار، به من عطا کن به فضل و رحمت خودت، ای مهربان ترین مهربانان.

دعایی تحت عنوان سریع الاجابه

از امام موسی بن جعفر (ع) با این شروع که: اللهم انی اطعتک فی احب الاشیاء الیک و ....

در شروع این دعا می خوانید: اللهم انی اطعتک فی احب الاشیاء الیک و هو التوحید: خدایا من تو را اطاعت کردم در آنچه بیشتر دوست داری و آن یگانه دانستن تواست. و در انتهای آن می خوانید: و ارزقنی من حیث احتسب و من حیث لا احتسبه، انک ترزق من تشاء بغیر حساب، روزی ام ده، از آن جا که گمان می برم و از آن جا که گمان نمی برم؛ زیرا تو روزی دهی هر که را بخواهی بی حساب؛ پس از اتمام دعا حاجت خود را بطلب.

یا الله

دعایی از امام صادق (ع) که هر کسی ده بار یا الله بگوید، به او گفته می شود، لبیک، حاجت تو چیست؟

دعایی از امام جعفر صادق (ع) که هر کس یا رب یا الله بگوید به گونه ای که تا نفس او قطع شود، گفته می شود لبیک حاجت تو چیست؟

همه این دعاها را مرحوم شیخ عباس قمی در کتاب مفاتیح الجنان، فصل پنجم آورده است.

البته لازم به تذکر است که برای حاجت های خاص، دعاهای خاصی وارد شده است که برای کسب اطلاع از آنها می توانید به کتاب مفاتیح الجنان مراجعه کنید.

منبع: وبسایت اسلام کوئست

منبع: setare.com
انتشار: 28 اسفند 1399 بروزرسانی: 28 اسفند 1399 گردآورنده: iranpixfa.ir شناسه مطلب: 1504

به "چه دعاهایی سریع مستجاب می شوند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چه دعاهایی سریع مستجاب می شوند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید