چین عبور ناوجنگی آمریکا از تنگه استراتژیک تایوان را محکوم کرد

به گزارش ایران عکس، به گزارش خبرنگاران به نقل از رویترز، بامداد پنج شنبه دو فروند ناو جنگی ایالات متحده از تنگه تایوان عبور کردند. این دومین بار ظرف یکماه اخیر است که ناوهای جنگی آمریکا از این تنگه مهم و استراتژیک عبور می نمایند.

چین عبور ناوجنگی آمریکا از تنگه استراتژیک تایوان را محکوم کرد

با ما همراه باشید و با تور چین از شگفت انگیزترین کشور دنیا دیدن کنید بر روی دیوار چین سلفی بگیرید، از قصر ممنوعه دیدن کنید و در خیابان شانگهای پیشرفته ترین آسیا قدم بزنید.

عبور این ناوهای جنگی که خشم و انتقاد مقامات پکن رابرانگیخت، از سوی دولت چین به عنوان اقدامی تحریک آمیز به شدت محکوم شد.

لازم به ذکر است که مقامات پکن نگران افزایش حمایتهای ایالات متحده از جزیره تایوان از جمله فروش تسلیحات و عبور دادن ناوهای جنگی خود از این تنگه استراتژیک هستند؛ اقداماتی که تا به امروز تیرگی روابط واشنگتن- پکن را در پی داشته است.

در همین ارتباط، وزارت دفاع چین با صدور یک بیانیه ضمن محکوم کردن عبور این ناوهای جنگی از تنگه تایوان به مثابه یک اقدام نمایشی و تحریک آمیز از سوی ایالات متحده، اعلام نمود که هواپیما و کشتی های چین این ناوهای جنگی آمریکا را تعقیب خواهند کرد.

در بیانیه وزارت دفاع چین آمده است که عبور ناوهای جنگی ایالات متحده [از تنگه تایوان] حامل پیامی اشتباه برای حامیان استقلال تایوان و همچنین تهدیدی جدی علیه صلح و ثبات منطقه است.

وزارت دفاع چین با اعلام اینکه ارتش آزادی بخش خلق چین همیشه در بالاترین سطح آماده باش واقع شده است، تأکید کرد که نیروهای نظامی این کشور همیشه به تمام تهدیدها و اقدامات تحریک آمیز پاسخ داده و با عزمی ثابت از حاکمیت ملی و یکپارچگی سرزمینی خود دفاع می نمایند.

از سوی دیگر، نیروی دریایی ایالات متحده در بیانیه ای مدعی شد که دو فروند ناوشکن های مجهز به موشک راهنمایی شونده این کشور به نامهای یو اس اس جان اس. مک کین و یو اس اس کورتیس ویلبور روز سی و یکم دسامبر مطابق با قوانین بین الملل یک عبور عادی را از تنگه تایوان انجام دادند.

در بخشی دیگر از این بیانیه آمده است که عبور کشتی ها از تنگه تایوان نشاندهنده پایبندی ایالات متحده به منطقه آزاد و باز هندوپاسیفیک است. ارتش ایالات متحده به پرواز، دریانوردی و انجام هرآنچه که طبق قوانین بین المللی مجاز است، ادامه خواهد داد.

شایان ذکر است که این سیزدهمین عبور ناوگان دریایی آمریکا از تنگه استراتژیک تایوان ظرف یک سال گذشته است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 17 بهمن 1399 بروزرسانی: 17 بهمن 1399 گردآورنده: iranpixfa.ir شناسه مطلب: 1422

به "چین عبور ناوجنگی آمریکا از تنگه استراتژیک تایوان را محکوم کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چین عبور ناوجنگی آمریکا از تنگه استراتژیک تایوان را محکوم کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید