کرونا در اروپا، از بالاترین رکورد مرگ روزانه در یونان تا تاکید مقام های آلمان بر لزوم تمدید قرنطینه

به گزارش ایران عکس، جدیدترین اخبار کرونایی از اروپا حاکی از آن است که مرگ روزانه در یونان به بالاترین میزان از زمان شیوع کرونا رسیده و مقام های سیاسی آلمان هم تمدید قرنطینه در این کشور را لازم دانستند.

کرونا در اروپا، از بالاترین رکورد مرگ روزانه در یونان تا تاکید مقام های آلمان بر لزوم تمدید قرنطینه

با ما سفر کنید و با تورهای اروپا تابستان 1400 از قاره سبز دیدن کنید و با دریافت خدمات ویزای شینگن از گردش به دور اروپا لذت ببرید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، قاره اروپا نیز همچون سایر نقاط دنیا درگیر شیوع دوباره و گسترده ویروس مرگبار کرونا شده است.

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و دنیا را در کانال تلگرامی خبرنگاران بخوانید. (کلیک کنید)

هشدار سازمان بهداشت دنیای درباره موج سوم کرونا در اروپا

جدیدترین اخبار کرونا از اروپا حاکی از آن است که دیوید نابارو، فرستاده ویژه سازمان بهداشت دنیای در مصاحبه با یک روزنامه سوئیسی پیش بینی نموده است که موج سوم شیوع ویروس کرونا در اروپا در اوایل سال 2021 میلادی آغاز خواهد شد، اگر دولت های اروپایی بار دیگر نتوانند اقداماتی را که برای جلوگیری از شیوع موج دوم ویروس لازم بود، انجام دهند.

وی اضافه نمود: دولت های اروپایی نتوانستند زیرساخت های لازم برای مقابله با شیوع ویروس کرونا در فصل تابستان را ایجاد نمایند، آن هم پس از آنکه توانستند موج نخست ویروس کرونا را کنترل نمایند.

این مقام ارشد سازمان بهداشت دنیای گفت: اکنون با موج دوم شیوع ویروس کرونا روبرو هستیم. اگر آنها زیرساخت های لازم را ایجاد ننمایند، اوایل سال آینده موج سوم را خواهیم داشت.

بیش از 15 هزار ابتلای روزانه در آلمان

انستیتو رابرت کخ آلمان هم صبح امروز از ابتلای حدود 15741 مورد ابتلا به کرونا در عرض 24 ساعت اطلاع داد. 138 نفر هم در اثر ابتلا به این بیماری در این مدت زمان جان خود را از دست داده اند.

تشدید محدودیت های کرونایی در پرتغال

کشور پرتغال هم با توجه به افزایش چشمگیر شمار مبتلایان به کرونا محدودیت ها برای مهار این بیماری را گسترش می دهد. بنا بر تصمیمات اتخاذ شده از 30 نوامبر تا 7 دسامبر مدارس و نهادها در این کشور باید بسته باقی بمانند.

دولت پرتغال همچنین تصمیم دارد حرکت شهروندان از شهری به شهر دیگر را از عصر روز 27 نوامبر تا صبح 2 دسامبر و از 4 دسامبر تا 9 دسامبر از شهری به شهر دیگر ممنوع کند.

در روز شنبه نهادهای بهداشتی پرتغال از ابتلای 6472 مورد جدید به کرونا در عرض 24 ساعت اطلاع دادند.

درخواست مقامات آلمانی برای تمدید قرنطینه در آلمان

مقامات آلمانی هم با توجه به شرایط وخیم کرونایی در کشورشان خواهان تمدید قرنطینه در این کشور هستند.

اولاف شولتز، معاون صدر اعظم آلمان در این باره گفته است: همه شواهد نشان می دهد که محدودیت های اعمال شده در آلمان باید فراتر از 30 نوامبر ادامه یابد.

مارکوس زودر، رئیس حزب دولتی سوسیال مسیحی آلمان هم گفته است: برای اینکه بتوانیم کریسمسی زیبا را بگذرانیم باید محدودیت ها تمدید و همچنین تشدید گردد.

قرار است مقامات دولت و ایالات آلمان روز چهارشنبه درباره تشدید قواعد کرونایی مشاوره نمایند.

زودر هچنین گفت: اگر ما حالا با این آمار مبتلایان جدید قرنطینه را لغو کنیم و صبر خود را از دست دهیم همه چیز دوباره از اول آغاز می گردد و در نهایت باید اقدامات سختگیرانه تری از آنجه در چک و اتریش اعمال شده است مقرر کنیم. یک محدودیت طولانی تر در شرایط فعلی بهتر از منع کامل ترددها در کریسمس است.

نهادهای بهداشتی فرانسه هم از ابتلای 17881 مورد جدید ابتلا به کرونا در عرض 24 ساعت و 253 مرگ کرونایی روزانه اطلاع داده اند.

اعتراضات ضد محدودیت ها در لایپزیگ به خشونت کشیده شد

روز گذشته اعتراضاتی در شهرهای آلمان علیه محدودیت های کرونایی برگزار گردید که در بعضی مناطق از جمله لایپزیگ به خشونت و ناآرامی هایی منجر شد.

پلیس با تعداد زیادی از نیروهای خود در محل اجتماعات حضور داشت و اوضاع در بعضی مناطق بسیار ناآرام گزارش شد.

پلیس عصر گذشته از دستگیری دو تن از معترضان در جریان این اعتراضات اطلاع داد. حدود 18 مورد اقدام به جرائم هم گزارش شده است.

به گفته پلیس بعضی معترضان به نیروهای پلیس حمله نموده و به سمت آن ها سنگ پرتاب می کردند. یکی از کارکنان پلیس هم مجروح شد.

شهردار لایپزیگ از شرایط آشفته ای سخن گفت که پلیس به خوبی آن را تحت کنترل درآورد.

اعتراضات به اقدامات ضد کرونایی همچنین در بعضی شهرهای دیگر آلمان از جمله در بوخوم و هانوفر برگزار گردید.

از زمان اعمال قواعد سخت قرنطینه ای در آلمان برای مهار کرونا از دوم نوامبر مرتبا اعتراضات گسترده و بعضا خشونت آمیزی در بعضی شهرهای آلمان برگزار می گردد.

حدود دو هفته پیش هم یک تجمع اعتراضی از طرف گروهی موسوم به دگر اندیشان در لایپزیگ و همچنین تجمع اعتراضی روز چهارشنبه در برلین بحثهای سیاسی شدیدی را در آلمان ایجاد نموده است. حدود 20 هزار نفر از سراسر آلمان به لایپزیگ آمده بودند و علیه محدودیت های کرونایی اعتراض کردند. این اعتراضات به خشونت و درگیری ها و ناآرامی هایی منجر شد.

هایکو ماس، وزیر امور خارجه آلمان هم دراین شرایط خواهان همکاری بین المللی در مبارزه با راستگرایی افراطی شده است.

وی تاکید نمود: ما در این راستا در اتحادیه اروپا، سازمان ملل و سازمان امنیت و همکاری اروپا برنامه هایی را علیه راست گرایی افراطی دنبال می کنیم.

هایکو ماس تاکید نمود که اعتراضات علیه محدودیت های کرونایی نه تنها در آلمان بلکه در همه دنیا توسط راستگرایان افراطی برای گسترش ایده های خود مورد استفاده قرار می گیرد.

ماس همچنین گفت: ما باید نه تنها علیه این ویروس بلکه علیه سم راستگرایان افراطی علیه دموکراسی خود اقدام کنیم.

درخواست مرکل برای تقویت سازمان بهداشت دنیای

صدر اعظم آلمان در نشست مجازی گروه 20 خواهان تقویت سازمان بهداشت دنیای و همکاری تنگاتنگ تر بین المللی برای فراوری و توسعه واکسن کرونا شد.

وی تاکید نمود: برای اینکه بتوانیم بیماری کرونا را مهار کنیم باید دسترسی به واکسن برای همه فراهم و مقرون به صرفه باشد. وی اضافه نمود: بودجه تا به حال مد نظر قرار داده شده برای این منظور کافی نیست.

صدر اعظم آلمان همچنین خواهان تقویت پایدار سازمان بهداشت دنیای شد و گفت: ما به یک بودجه مطمئن، همکاری بهتر و استقلال بیشتر این نهاد مهم بین المللی احتیاج داریم.

بیش از 19 هزار ابتلای روزانه در انگلیس، 692 مرگ کرونایی در ایتالیا

نهادهای بهداشتی انگلیس هم شب گذشته از ابتلای 19875 مورد ابتلا به کرونا در عرض 24 ساعت اطلاع دادند. 341 نفر هم در این مدت زمان بر اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست دادند.

ایتالیا هم از 34757 مورد ابتلا به کرونا در عرض 24 ساعت و 692 مورد مرگ کرونایی در این مدت اطلاع داده است.

اور زو لا فون در لاین، رئیس کمیسیون اروپایی هم در این نشست مجازی حمایت های اقتصادی قدرتمندانه تر برای غلبه بر بحران کرونا را درخواست کرد.

فون در لاین همچنین بیان کرد که می خواهد سال آینده با همکاری ایتالیا یک نشست سلامت دنیای را برگزار کند. این بخشی از تکلیف ایتالیا در دوران ریاست دوره ای بر اتحادیه اروپا خواهد بود..

فون در لاین گفت: ما درباره درس هایی که از بحران کرونا گرفته ایم بحث خواهیم کرد تا در آینده انسانیت را بهتر در برابر این گونه بیماری ها حمایت کنیم.

درخواست نخست وزیر لهستان از شهروندان برای نرفتن به سفر در تعطیلات کریسمس

نخست وزیر لهستان هم از شهروندان خواسته است که برای مهار بحران کرونا از رفتن به سفر در تعطیلات کریسمس اجتناب نمایند.

کاهش مرحله ای محدودیت ها در دستور کار دولت فرانسه

امانوئل ماکرون، رئیس جمهور فرانسه هم با توجه به کاهش نرخ آمار مبتلایان در این کشور کاهش مرحله به مرحله محدودیت های سختگیرانه در این کشور که از 30 اکتبر اعمال شده را در دستور کار قرار داده است.

بالاترین مرگ روزانه کرونایی در یونان

کشور یونان هم از 108 مورد مرگ روزانه کرونایی اطلاع داده که از زمان شیوع کرونا بی سابقه بوده است. با توجه به این شرایط یک سخنگوی دولت یونان لغو محدودیت های سختگیرانه فعلی در اول دسامبر را واقع بینانه ندانست.

بالاترین رکورد مبتلایان روزانه در لتونی

در لتونی هم آمار مبتلایان روزانه به کرونا در عرض 24 ساعت با 642 مورد رکورد بالایی را به دست آورده است.

جدیدترین آمار ابتلا به کرونا در کشورهای مهم اروپا

جدیدترین آمارها نشان می دهد که تا به حال در فرانسه 2127051 نفر به کرونا مبتلا شده و 48518 نفر هم در اثر ابتلا به آن جان خود را از دست داده اند.

در اسپانیا هم تا به حال 1589219 نفر به کرونا مبتلا شده و 42619 نفر هم در اثر ابتلا به آن جان خود را از دست داده اند.

در انگلیس هم بر اساس جدیدترین آمارها تا به حال 1493383 نفر به کرونا مبتلا شده و 54626 نفر هم در اثر ابتلا به آن جان خود را از دست داده اند.

در ایتالیا هم بر اساس جدیدترین آمارها تا به حال 1380531 نفر به کرونا مبتلا شده و 49261 نفر هم در اثر ابتلا به آن جان خود را از دست داده اند.

در آلمان هم تا به حال 918271 نفر به کرونا مبتلا شده و 14239 نفر هم در اثر ابتلا به آن جان خود را از دست داده اند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 30 آذر 1399 بروزرسانی: 30 آذر 1399 گردآورنده: iranpixfa.ir شناسه مطلب: 1333

به "کرونا در اروپا، از بالاترین رکورد مرگ روزانه در یونان تا تاکید مقام های آلمان بر لزوم تمدید قرنطینه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کرونا در اروپا، از بالاترین رکورد مرگ روزانه در یونان تا تاکید مقام های آلمان بر لزوم تمدید قرنطینه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید