کشتی آزاد ایران با کسب 3 طلا، 3 نقره و 2 برنز قهرمان آسیا شد

به گزارش ایران عکس، خبرگزاری خبرنگاران- تیم ملی کشتی آزاد ایران با 3 مدال طلای حسن یزدانی، کامران قاسمپور و علی شعبانی، 3 نقره علیرضا سرلک، مصطفی حسین خانی و علی سوادکوهی و 2 برنز مرتضی قیاسی و امین طاهری، بر سکوی نخست آسیا ایستاد.

کشتی آزاد ایران با کسب 3 طلا، 3 نقره و 2 برنز قهرمان آسیا شد

به گزارش خبرنگاران، در خاتمه رقابت های 5 وزن دوم کشتی آزاد قهرمانی آسیا در آلماتی قزاقستان، حسن یزدانی در 86 و کامران قاسمپور در 92 کیلوگرم با شکست رقیبان شان صاحب مدال طلا شدند، مصطفی حسین خانی در 74 کیلوگرم به مدال نقره رسید و امین طاهری نیز در سنگین وزن به مدال برنز رسید.

به این ترتیب با احتساب یک مدال طلای علی شعبانی در وزن 97 کیلوگرم، 2 مدال نقره علیرضا سرلک در 57 و علی سوادکوهی در 79 کیلوگرم و یک مدال برنز مرتضی قیاسی در وزن 65 کیلوگرم که روز گذشته (شنبه) در جریان رقابت های 5 وزن نخست بدست آمد، تیم ملی کشتی آزاد ایران در مجموع با 3 مدال طلا، 3 نقره و 2 برنز عنوان قهرمانی آسیا را از آن خود کرد.

در روز خاتمهی این رقابت ها و در وزن 74 کیلوگرم مصطفی حسین خانی دارنده مدال برنز دنیا، در ملاقات فینال برابر کایپانوف از قزاقستان با نتیجه 6 بر 2 باخت و صاحب مدال نقره شد. حسین خانی پیش از این در دور اول با نتیجه 5 بر 2 از سد اختیار نوروزاف از ازبکستان گذشت. وی دور بعد با نتیجه 10 بر 3 سئونگ چول لی از کره جنوبی را از پیش رو برداشت و در نیمه نهایی نیز آتامیرات چارلیف از ترکمنستان را 11 بر صفر برد و راهی فینال شد.

در وزن 86 کیلوگرم حسن یزدانی دارنده مدال های طلای دنیا و المپیک در ملاقات فینال مقابل دیپاک پونیا از هند در خاتمه تایم نخست با نتیجه 10 بر صفر به فزونی رسید و صاحب مدال طلای آسیا شد. یزدانی پیش از این در دور نخست استراحت کرد، سپس 10 بر صفر هایاتو ایشیگورو از ژاپن را مغلوب کرد و راهی مرحله نیمه نهایی شد. وی در این مرحله نیز مقابل مصطفی العبید از عراق به روی تشک رفت و در 3 دقیقه نخست مبارزه پیروز به شکست 10 بر صفر حریف شد و به فینال رسید.

در وزن 92 کیلوگرم کامران قاسم پور دارنده 2 مدال طلای امیدهای دنیا در ملاقات فینال مقابل مونخباتور از مغولستان رفت و در خاتمه تایم نخست با نتیجه قاطع 10 بر صفر به فزونی رسید و چهارمین و آخرین مدال طلای کشتی آزاد ایران در این رقابت ها را قاطعانه از آن خود کرد. قاسمپور پیش از این در دور نخست استراحت کرد، سپس سانجیت از هند را با نتیجه 10 بر صفر شکست داد و در نیمه نهایی نیز برابر رستم شودیف از ازبکستان، 11 بر صفر به فزونی رسید و راهی فینال شد.

در وزن 125 کیلوگرم امین طاهری دارنده 2 مدال برنز امیدهای دنیا در ملاقات رده بندی مقابل دونگوان کیم از کره جنوبی با ضربه فنی به فزونی رسید و صاحب مدال برنز آسیا شد. طاهری پیش از این در دور نخست استراحت کرد، سپس 11 بر صفر عمر سارم از سوریه را برد اما در نیمه نهایی مقابل آیال لازاریف از قرقیزستان در حالیکه 6 بر صفر پیش بود در یک غافلگیری ضربه فنی شد و از رسیدن به فینال بازماند.

مجید داستان دیگر نماینده ایران در 5 وزن خاتمهی بود که در همان دور نخست مقابل راویندر از هند باخت و از دور رقابت ها کنار رفت. امیرحسین حسینی در 70 کیلوگرم نیز دیگر حذف شده ایران در روز نخست رقابت ها بود.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 24 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 24 اردیبهشت 1400 گردآورنده: iranpixfa.ir شناسه مطلب: 1609

به "کشتی آزاد ایران با کسب 3 طلا، 3 نقره و 2 برنز قهرمان آسیا شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کشتی آزاد ایران با کسب 3 طلا، 3 نقره و 2 برنز قهرمان آسیا شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید