2هزار شیء تاریخی زنجان در سامانه جام ثبت می گردد

به گزارش ایران عکس، مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان زنجان از ساماندهی 2هزار قلم شیء تاریخی برای ثبت در سامانه جامع اموال منقول تاریخی فرهنگی (جام) اطلاع داد.

2هزار شیء تاریخی زنجان در سامانه جام ثبت می گردد

به گزارش ایران عکس به نقل از روابط عمومی میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی زنجان، امیر ارجمند ظهر امروز 8 اردیبهشت 99 خاطرنشان کرد: در سال گذشته دو هزار قلم از اموال و اشیای منقول فرهنگی و تاریخی موزه های استان زنجان ثبت و ساماندهی شد. در حال حاضر نیز 750 مورد در دست اقدام است و تا انتها سال 99، هزار و 250 مورد دیگر ثبت می گردد که از این دو هزار قلم شیء، 994 قلم سکه متعلق به دوره قاجاریه و دوره پهلوی است.

او عنوان نمود: با ثبت و ساماندهی این تعداد از اموال و اشیای تاریخی و فرهنگی مجموع آثار ثبت شده در سامانه جام به هشت هزار و 840 قلم افزایش می یابد.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان زنجان توضیح داد: هر شی ء که در سامانه جام قرار بگیرد به منزله ثبت در اموال دولتی است و این به دستیابی به آمار دقیق از اشیا یاری می نماید.

او اعلام کرد: عکس برداری، تهیه شناسنامه و مستندسازی و اقدامات دیگر زیر نظر کارشناسان باستان شناسی برای این اشیا انجام شده است و این اموال و اشیای تاریخی و فرهنگی در سامانه جام به ثبت می رسند.

ارجمند اضافه کرد: این اموال و اشیاء طی کاوش های باستان شناختی، کشفیات اتفاقی، توقیفی، اهدایی و غیره در طول سالیان گذشته به دست آمده و متعلق به دوره های پیش از تاریخ و اسلامی بودند.

منبع: میراث آریا
انتشار: 7 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: iranpixfa.ir شناسه مطلب: 1005

به "2هزار شیء تاریخی زنجان در سامانه جام ثبت می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "2هزار شیء تاریخی زنجان در سامانه جام ثبت می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید