25 هزار نیروی سرایدار در کشور جذب می شوند

به گزارش ایران عکس، تهران (پانا) - وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه طرح جذب 25 هزار نیروی سرایدار ارائه شده است گفت این افراد پس از اخذ مجوزهای قانونی سال آینده جذب خواهند شد.

25 هزار نیروی سرایدار در کشور جذب می شوند

به گزارش ایرنا، یوسف نوری پنجشنبه در بازدید از فرایند ساخت چند واحد آموزشی در آبادان گفت: با توجه به کمبود نیروی سرایدار در مدارس کشور درخواست جذب 25 هزار نیروی سرایدار در لایحه بودجه پیش بینی شده است که پس از اخذ مجوزهای قانونی از سوی مجلس شورای اسلامی این نیروها جذب خواهند شد.

وی اضافه نمود: تبدیل شرایط نیروهای سرایداری به علت کمبود نیرو در آموزش و پرورش نیازمند نیروهای جایگزین است که امیدواریم مجلس شورای اسلامی با این طرح موافقت کند.

نوری به نوسازی و بهسازی مدارس با قدمت بیش از 60 سال در کشور اشاره نمود و اعلام کرد: سازمان نوسازی کشور باید برای بهسازی این مدارس برنامه ریزی داشته باشد ضمن اینکه امروز توافق شد در آبادان یکی از این مدارس تابستان آینده تخریب و احداث مجدد گردد.

وی در ادامه با اشاره به اقدامات عمرانی در مدارس استان خوزستان گفت: به دلایل مختلف در 2 مقطع باید نوسازی و مسائل عمرانی در این استان بخصوص آبادان و خرمشهر مورد توجه قرار می گرفت که متاسفانه این توجه صورت نگرفت.

وزیر آموزش و پرورش اضافه نمود: بعضی از فضاهای آموزشی با قدمت بالا در آبادان و خرمشهر نیازمند مقاوم سازی، تخریب و بازسازی هستند که با مشارکت موسسه های خیریه و افراد نیکوکار این اقدام انجام می گردد.

نوری خواهان مشارکت خیران در امر مدرسه سازی شد و اعلام کرد: با استفاده از ظرفیت خیران باید فضای آموزشی ایمن را برای دانش آموزان بخصوص در آبادان و خرمشهر که بوسیله جنگ تحمیلی مورد آسیب قرار گرفتند ایجاد کرد.

وی اضافه نمود: دانش آموزان در نوار مرزی کشور نیازمند فضای آموزشی با استانداردهای لازم هستند که این امر در دستور کار وزارتخانه قرار گرفته است و در این راستا باید از همه ظرفیت ها بخصوص خیران مدرسه ساز، سازمان برنامه و بودجه و بعلاوه مجلس شورای اسلامی استفاده کرد.

نوری گفت: با استفاده از ظرفیت گروه های جهادی، بنیاد برکت و بنیاد مستضعفان می توان بخشی از عقب ماندگی در حوزه فضای آموزشی را برطرف کرد.

وزیر آموزش و پرورش که عصر چهارشنبه برای آنالیز شرایط آموزش و پرورش خوزستان به این استان سفر نموده، روز پنجشنبه، هفت مدرسه خیر ساز را در شهرستان های خرمشهر، دشت آزادگان و کرخه افتتاح کرد.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 4 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 4 اردیبهشت 1401 گردآورنده: iranpixfa.ir شناسه مطلب: 2022

به "25 هزار نیروی سرایدار در کشور جذب می شوند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "25 هزار نیروی سرایدار در کشور جذب می شوند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید