5 ویژگی که از گوشی تاشو گلکسی زد فولد لایت انتظار داریم

به گزارش ایران عکس، در سال 2020 گوشی های فوق العاده ای راهی بازار شدند که البته تعداد کمی از آن ها به اندازه گلکسی زد فولد 2 هیجان انگیز یا جالب محسوب می شوند. در این میان جانشین گلکسی فولد جلب توجه گسترده ای کرد زیرا سامسونگ ویژگی های عالی نسل قبلی را نگه داشته و در عین حال اشتباهات خود را جبران کرده است.

5 ویژگی که از گوشی تاشو گلکسی زد فولد لایت انتظار داریم

گلکسی زد فولد 2 از نظر فنی یک محصول شگفت انگیز محسوب می شود اما کاربران برای بهره گیری از این ویژگی های نوآورانه باید مبلغ بسیار سنگینی را بپردازند. طبق بررسی های اجرا شده، در حال حاضر قیمت بالای این گوشی ها مهم ترین مانع برای همه گیری گسترده گوشی های تاشو محسوب می شود.

بر اساس شایعه های منتشر شده در هفته های گذشته، به نظر می رسد سامسونگ مشغول ساخت یک مدل ارزان تر گلکسی زد فولد است که احتمالا به نام گلکسی زد فولد لایت راهی بازار خواهد شد. جزئیات چندانی درباره این گوشی منتشر نشده ولی در هر صورت در ادامه قصد داریم 5 ویژگی این گوشی تاشو را مطرح کنیم که انتظار آن ها را داریم.

1. اسنپ دراگون 765G (یا جانشین آن)

سامسونگ برای اینکه بتواند این گوشی را با قیمت کمتر از گلکسی زد فولد 2 راهی بازار کند، باید در بخش های مختلفی هزینه ها را کاهش دهد که بدون شک یکی از این بخش ها مربوط به تراشه خواهد بود. اسنپدراگون 865 پلاس موجود در گلکسی زد فولد 2 یک تراشه بسیار قدرتمند محسوب می شود اما شرکت ها برای بهره گیری از این تراشه باید مبلغ هنگفتی را بپردازند. برای زد فولد لایت، سامسونگ می تواند عملکرد تقریبا مشابهی را با استفاده از یک تراشه ارزان تر ارائه کند.

در سال 2020، تراشه اسنپدراگون 765G نشان داد که به منظور عملکرد خیلی خوب لازم نیست مبلغ زیادی برای خرید تراشه صرف شود. این تراشه در برابر اسنپدراگون 865 حرف زیادی برای گفتن دارد، از اینترنت 5G پشتیبانی می کند و در ضمنً با قیمت مناسبی به دست شرکت ها می رسد. این تراشه در حقیقت به حدی کیفیت بالایی دارد که در تعدادی از بهترین گوشی های اندرویدی 2020 استفاده شده است. اگر سامسونگ از این تراشه یا نسل بعدی آن برای گلکسی زد فولد لایت استفاده کند، می توانیم انتظار معرفی یک گوشی تاشو با عملکرد سریع و روان را داشته باشیم که هزینه تولید آن برای سامسونگ بسیار کمتر خواهد بود.

اگرچه کاربران حرفه ای متوجه برخی ضعف های این تراشه خواهند شد، اما باید بگوییم که اسنپدراگون 765G برای اکثریت کاربران توان خوبی را ارائه می دهد و بسیاری از کاربران با ضعف محسوسی روبرو نمی شوند. روی هم رفته این تراشه با وجود عملکرد خیلی خوبی که دارد، بیش از 100 دلار هزینه ساخت گوشی تاشو سامسونگ را کاهش می دهد و به همین خاطر یک رویکرد برد-برد محسوب می شود.

2. نمایشگر بیرونی مفید

یکی از بزرگترین پیشرفت های اجرا شده در گلکسی زد فولد 2 نسبت به نسل قبلی، مربوط به نمایشگر بیرونی است. اگرچه گلکسی فولد از نمایشگر بیرونی بسیار کوچک با اندازه 4.6 اینچ بهره می برد، ولی زد فولد 2 در عوض نمایشگر بیرونی 6.2 اینچی را ارائه می دهد که در ضمنً حاشیه های اطراف آن هم کاهش یافته است.

برخی شایعه ها از ارائه نمایشگر بیرونی 4 اینچی در گلکسی زد فولد لایت خبر می دهند و اگرچه انجام چنین کاری برای کاهش هزینه ها چندان عجیب نیست، اما این فضای محدود هم چندان مثمر ثمر واقع نمی شود. نمایشگر بیرونی گلکسی زد فولد 2 اگرچه بسیار باریک تر و بلندتر از گوشی های مرسوم است، اما کاربران می توانند با آن به راحتی کارهای مختلفی را انجام دهند. به همین خاطر ایده بازگشت یک نمایشگر کوچک و نه چندان مفید اصلا جذاب به نظر نمی رسد.

سامسونگ برای کاهش هزینه ها می تواند از پنل LCD استفاده کند، رزولوشن را کمی کاهش دهد و از مدل ارزان تر شیشه محافظ بهره ببرد ولی در عوض اندازه نمایشگر بیرونی را در همان حدود 6.2 اینچ نگه دارد.

3. نمایشگر اصلی ارزان تر

سامسونگ برای کاهش قیمت این گوشی، برای ساخت نمایشگر اصلی هم باید پول کمتری خرج کند. نمایشگر اصلی گلکسی زد فولد 2 با اندازه 7.6 اینچ، رزولوشن 2208 در 1768 و رفرش ریت 120 هرتز نمایشگر بسیار جذابی محسوب می شود. اما مطمئنا نمایشگر اصلی گلکسی زد فولد لایت نمی تواند از تمام این ویژگی ها بهره مند شود.

به عنوان مثال نمایشگر این گوشی نیازی به رفرش ریت 120 هرتز ندارد و اگر سامسونگ بتواند قیمت این گوشی را معقول نگه دارد، رفرش ریت 60 هرتز هم مناسب به حساب می آید. اگرچه هرچقدر سرعت رفرش ریت بالاتر باشد انواع محتوا به طور روان تر به نمایش درمی آیند، اما خریدار یک گوشی تاشو مقرون به صرفه نباید انتظار بهره گیری از چنین مشخصه ای را داشته باشد.

سامسونگ همچنین برای کاهش هزینه ها می تواند تا حدی حاشیه های اطراف نمایشگر را افزایش بدهد و رزولوشن را هم اندکی پایین بیاورد. مطمئنا خریداران این گوشی خواستار روبه رو شدن با نمایشگر بی کیفیت نیستند ولی سامسونگ با اتخاذ برخی تصمیم ها می تواند نمایشگر مناسبی را با هزینه کمتری آماده کند.

4. بدنه مبتنی بر پلاستیک به جای شیشه

گلکسی زد فولد 2 یک گوشی تاشو پرچم دار تمام عیار محسوب می شود و به همین خاطر سامسونگ برای بدنه آن هم از بهترین مواد استفاده کرده است. پنل پشتی این گوشی مبتنی بر شیشه مات است که ظاهر جذابی برای آن به ارمغان آورده ولی مطمئنا برای گلکسی زد فولد لایت قرار نیست بدنه بسیار جذاب و گران قیمتی مورد استفاده قرار بگیرد.

گوشی های گلکسی نوت 20 و اس 20 فن ادیشن به خوبی نشان دادند که سامسونگ به خوبی می تواند از بدنه های پلاستیکی جذاب استفاده کند. این دو گوشی اگرچه مبتنی بر بدنه پلاستیکی هستند، اما ظاهر جذابی دارند و حتی زمانی که در دست قرار می گیرند، به نظر نمی رسد با یک بدنه بی کیفیت سروکار داریم.

به همین خاطر سامسونگ برای گلکسی زد فولد لایت هم می تواند از پلاستیک باکیفیتی برای بدنه این گوشی استفاده کند. شاید انجام چنین کاری چندان راحت نباشد، اما سامسونگ با بهره گیری از این رویکرد می تواند هزینه ها را کاهش دهد.

5. قیمت 1000 دلاری

در نهایت باید به مهم ترین ویژگی یعنی قیمت این گوشی بپردازیم. اگرچه بر اساس شواهد و قرائن این گوشی احتمالا با قیمت حدود 1400 دلار راهی بازار می شود، اما از طرف دیگر اگر خوش بینانه به این قضیه نگاه کنیم شاید سامسونگ بتواند گوشی گلکسی زد فولد لایت را با قیمت حدود 1000 دلار به دست کاربران برساند.

اگرچه 1000 دلار هم اصلا مبلغ کمی نیست، اما در هر صورت نسبت به گوشی 2 هزار دلاری گلکسی زد فولد لایت شاهد قیمت بسیار ارزان تری خواهیم بود. با این کار بسیاری از کاربرانی که اهل خرید گوشی های پرچم دار گران قیمت هستند، برای خرید گوشی تاشو بیش از پیش ترغیب می شوند.

گوشی های تاشو همچنان محصولات خاص پسند به حساب می آیند و اگر سامسونگ قصد دارد هرچه زودتر آن ها را همه گیر کند، باید هر طور که شده گوشی های تاشو با کیفیت را با قیمت بسیار پایینتری راهی بازار کند. در راستای این هدف، قیمت 1000 دلاری کاملا ایدئال محسوب می شود.

  • گوشی تاشو، چرخان یا رول شونده؛ کدام بهتر است؟

منبع: Android Central

منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: 30 دی 1399 بروزرسانی: 30 دی 1399 گردآورنده: iranpixfa.ir شناسه مطلب: 1385

به "5 ویژگی که از گوشی تاشو گلکسی زد فولد لایت انتظار داریم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "5 ویژگی که از گوشی تاشو گلکسی زد فولد لایت انتظار داریم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید