آمریکا باید بدون هرگونه پیش شرط تحریم های ایران را لغو کند

به گزارش ایران عکس، سخنگوی وزارت خارجه چین امروز توضیح داد: آمریکا باید فوراً و بدون هرگونه پیش شرط به برجام بازگشته و همه تحریم های مرتبط با آن را لغو کند.

آمریکا باید بدون هرگونه پیش شرط تحریم های ایران را لغو کند

به گزارش خبرنگاران از مهر، هوا چون اینگ سخنگوی وزارت خارجه چین امروز سه شنبه در نشست خبری خود در پکن اظهار داشت: آمریکا باید فوراً و بدون هرگونه پیش شرط به برجام بازگشته و همه تحریم های مرتبط با آن را لغو کند.

سخنگوی وزارت خارجه چین در این خصوص گفت: مساله هسته ای ایران در مقطع زمانی کنونی یک موضوع مهم است و طرف های آن نباید برای بازگشت هر چه زودتر آمریکا به برجام شرایط دیگری را مطرح نمایند.

وی در این باره ادامه داد: ضرورت کنونی این است که همه طرف ها هر چه زودتر تفاهماتی که در نشست وزرای خارجه مذاکرات منجر به برجام در ماه دسامبر سال 2020 به دست آمد را اجرا نمایند.

هوا چون اینگ اضافه نمود: ایران نیز بهتر است با رعایت کلیه مفاد توافقنامه، اجرای آن را احیاء کند. طرف های مختلف هم نباید برای آن شرایط دیگری بگذارند. چین امیدوار است طرف ها همراه با جامعه جهانی، برای پیشبرد بازگشت برجام به راستا درست و پیشبرد فرایند حل و فصل سیاسی مساله هسته ای ایران نقش سازنده ای را ایفاء نمایند.

مواضع خصمانه دولت آمریکا علیه تهران

دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا 8 ماه مارس سال 2018 میلادی (18 اردیبهشت سال 1397) به بهانه های واهی و به صورت یکجانبه قطعنامه 2231 شورای امنیت سازمان ملل را نقض کرد و از توافق هسته ای کشورهای 1+5 با ایران خارج شد.

واشنگتن سپس تهدید کرد که تحریم های خود علیه تهران که بر اساس توافق مذکور در زمان دولت قبلی این کشور تعلیق شده بود را بازمی گرداند.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 2 اسفند 1399 بروزرسانی: 2 اسفند 1399 گردآورنده: iranpixfa.ir شناسه مطلب: 1449

به "آمریکا باید بدون هرگونه پیش شرط تحریم های ایران را لغو کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آمریکا باید بدون هرگونه پیش شرط تحریم های ایران را لغو کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید