آمریکا مدعی تست یک موشک ضدماهواره توسط روسیه شد

به گزارش ایران عکس، مرکز فرماندهی فضایی آمریکا می گوید روسیه یک موشک ضدماهواره تست نموده است.

آمریکا مدعی تست یک موشک ضدماهواره توسط روسیه شد

همراه دور زمین باشید و با تور روسیه از کاخ کرملین دیدن کنید و در شهرهای زیبای مسکو و سوچی گشتی بزنید و خاطرات زیبایی برای خود رقم بزنید.

به گزارش گروه سیاسی خبرنگاران، فرماندهی نیروهای فضایی آمریکا روز چهارشنبه در بیانیه ای مدعی شد که روسیه دست به آزمایش یک موشک ضدماهواره زده است.

بر اساس گزارش خبرگزاری اسپوتنیک روسیه، ژنرال جان ریموند، فرمانده عملیات فضایی آمریکا ضمن صدور هشدار در این خصوص ابراز داشت که این آزمایش مثالی دیگر از تهدیداتی است که ایالات متحده و سیستم های فضایی متحد آن به شکل واقعی با آنها روبرو هستند، تهدیداتی که به زعم او جدی و رو به رشد هستند.

در این بیانیه تاکید شده که واشنگتن آماده دفاع از منافع خود و متحدانش در فضاست.

واشنگتن در حالی در مورد تهدیدات فضایی از جانب روسیه هشدار می دهد که پیش از این، روسیه از دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا به دلیل کوشش برای تصرف سایر سیاره ها انتقاد نموده بود.

سازمان فضایی فدرال روسیه دونالد ترامپ را متهم نموده با صدور یک فرمان اجرایی به دنبال زمینه چینی برای تصرف سایر سیاره ها است. این نهاد روسی گفته قواعد جدیدی که دولت آمریکا به دنبال آنها است به چشم انداز همکاری های بین المللی در فضا لطمه زده و آن را مخدوش می نمایند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 20 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: iranpixfa.ir شناسه مطلب: 969

به "آمریکا مدعی تست یک موشک ضدماهواره توسط روسیه شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آمریکا مدعی تست یک موشک ضدماهواره توسط روسیه شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید