اجرایی شدن قانون جهش تولید نیازمند اهتمام ویژه مدیران

به گزارش ایران عکس، استاندار خراسان جنوبی تأکید کرد: مدیران دستگاه های اجرایی باید اهتمام ویژه ای درخصوص اجرایی شدن قانون جهش تولید داشته باشند.

اجرایی شدن قانون جهش تولید نیازمند اهتمام ویژه مدیران

قناعت در قرارگاه حمایت و تسهیلگری از تولید دانش بنیان و اشتغال کارآفرین خراسان جنوبی گفت: با نگاه مثبت و رو به جلو و با بحث های تخصصی و فنی مسائل و مسائل را دنبال کنیم.

او گفت: حل مسائل افراد کارآفرین و نخبه و از وظایف مسئولان دستگاه های اجرایی است و می طلبد با نگاه مساعد و مثبت، دنبال شود.

استاندار خراسان جنوبی با تأکید براینکه انتظار ما این است که دستگاه های اجرایی اهتمام ویژه ای به شرکت های دانش بنیان و موضوع تولید و اشتغال داشته باشند، اظهار کرد: مدیران باید نگاه مثبت و توجه ویژه به شرکت های دانش بنیان را به کارشناسان زیرمجموعه نیز منتقل نمایند.

قناعت با اشاره به اینکه مدیران دستگاه های اجرایی سعه صدر خود را در خصوص پیگیری مسائل شرکت های دانش بنیان بالا ببرند، افزود: خانه های خلاقیت و نوآوری باید در چارچوب دستورالعمل های ابلاغی با موضوع معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری تشکیل شود.

او ادامه داد: در راستای جلوگیری از هدررفت هزینه ها در تأسیس خانه های خلاقیت و نوآوری از موازی کاری جلوگیری شود.

استاندار با بیان اینکه همه دستگاه های اجرایی خراسان جنوبی باید اقدامات مختلف خود را ذیل قرارگاه حمایت و تسهیلگری از تولید دانش بنیان و اشتغال کارآفرین به صورت متمرکز انجام دهند، گفت: هر دستگاه اجرایی یک کارشناسان و یا یک واحد را به عنوان متولی امورات شرکت های دانش بنیان و افراد کارآفرین تعیین کند تا این افراد در پیگیری مسائل خود دچار مشکل نشوند.

قناعت گفت: احداث سوله رشد دانشگاه بیرجند جهت استقرار شرکت های دنش بنیان از محل یک درصد اعتبارات تملک و دارایی استان با مساعدت سازمان برنامه و بودجه تأمین اعتبار خواهد شد.

او با تأکید بر الزام دستگاه های اجرایی و بانک ها در راستای توجه ویژه به شرکت های دانش بنیان در صدور مجوز ها و دریافت تسهیلات، افزود: نباید بگذاریم افراد کارآفرین و نخبه دلسرد شوند چرا که این افراد از ظرفیت های علمی و اقتصادی استان هستند.

به گفته استاندار خراسان جنوبی؛ باید نگاه ویژه و تخصصی به شرکت های دانش بنیان داشته باشیم تا فرصت های مختلف توسعه و پیشرفت استان را از دست ندهیم.

او از مسئولان دستگاه های اجرایی استان خواست که در صدور مجوز ها به شرکت های دانش بنیان انعطاف پذیری لازم را داشته باشند تا این ظرفیت های علمی را از دست ندهیم.

در این قرارگاه هفت نفر از متولیان شرکت های دانش بنیان مسائل و مسائل مختلف خود را مطرح کردند که با دستور استاندار، مقرر شد مسائل این شرکت ها به صورت جداگانه با موضوع معاونت هماهنگی امور اقتصادی استاندار و با حضور دستگاه های متولی در جلسه تخصصی مورد بررسی قرار گیرد و راه چاره های لازم ارائه شود.

خبرنگاران خراسان جنوبی بیرجند

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 20 مرداد 1401 بروزرسانی: 20 مرداد 1401 گردآورنده: iranpixfa.ir شناسه مطلب: 2118

به "اجرایی شدن قانون جهش تولید نیازمند اهتمام ویژه مدیران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اجرایی شدن قانون جهش تولید نیازمند اهتمام ویژه مدیران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید