احتمال حذف یورو از اقتصاد ایتالیا

به گزارش ایران عکس، رهبر حزب ضد مهاجرتی، نورثرن لیگ؛ روز چهارشنبه خاطرنشان کرد که حزب او زمینه سازی کنار گذاشتن یورو را آغاز نموده است. او این واحد پول را ارز آلمانی خواند و بیان نمود مقصر اصلی آسیب های مالی ایتالیا، یورو است.

احتمال حذف یورو از اقتصاد ایتالیا

برای دیدن شاهکارهای تاریخ اروپا با تور ایتالیا همراه شوید.

به گزارش تجارت نیوز، به نقل از رویترز؛ متئو سیلوانی، پیش از انتخابات پارلمانی چهارم مارس، در حاشیه تظاهرات فلورانس به ایران عکس گفت: برای همه روشن است که یورو صدمه شدیدی به اقتصاد ما زده است.

بر اساس نظرسنجی های اجرا شده پیش بینی می گردد، حزب ضد یورو ایتالیا، که از اعضای اتحاد راست میانه است، بیشتر کرسی ها را در انتخابات در اختیار بگیرد.

سیلوانی که در ماه گذشته دو اقتصاددان برجسته ضد یورو را در بین کاندیدهای لیگ معرفی کرد، گفت که آماده کنار گذاشتن اضطراری یورو از واحد پول این کشور است.

او اظهار کرد که ما در جیب های خود یورو نداریم بلکه این پولی که در جیب ماست یک نشان آلمانی است که به آن یورو می گویند.

متئو سیلوانی، رهبر این حزب؛ یورو را در گذشته، جرمی علیه بشریت خوانده بود و در روز 11 ژانویه سال جاری نیز گفت که گزینه خروج از یورو را مد نظر دارد.

سیلویو برلوسکنی نیز در کمپین های قبلی خود پیشنهاد بازگشت مجدد لیر، واحد پول پیشین ایتالیا؛ را در چرخه محاسباتی به عنوان ارز معادل یورو مطرح نموده بود اما ماه جاری در توئیتی نوشت که سالوینی می داند ترک یورو غیر ممکن است و این ایده را کنار گذاشته است.

برلوسکونی که می خواهد ایتالیا را در منطقه یورو نگه دارد، به خاطر مسئله اقتصادیاتی سال 2013 محکوم شده است و هنوز از جناح خود کاندیدی برای نخست وزیری پیشنهاد نداده است. این درحالی است که سیلوانی بیان نموده است که اگر حزب هوادار او پا به صحنه بگذارد نخست وزیر نیز از این حزب انتخاب می گردد.

این دو حزب سر سیاست های اقتصادی نیز با یکدیگر مخالف هستند.

نورثرن لیگ نیز روز سه شنبه، برنامه انتخاباتی خود را اعلام و بیان نمود که ایتالیا باید اتحادیه اروپا را ترک کند. مگر اینکه قوانین اقتصادی که در پیمان ماستریختی تهیه شده را کنار بگذارد.

منبع: ایسنا

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 12 آذر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: iranpixfa.ir شناسه مطلب: 490

به "احتمال حذف یورو از اقتصاد ایتالیا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "احتمال حذف یورو از اقتصاد ایتالیا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید