ادبیات نرم و بی سابقه محمد بن سلمان در قبال انصارالله یمن

به گزارش ایران عکس، محمد بن سلمان، ولی عهد سعودی در تازه ترین مصاحبه خود با ادبیات بی سابقه ای در مورد جنبش انصارالله یمن موضع گرفت و گفت که حوثی ها خلق و منش عربی و یمنی دارند.

ادبیات نرم و بی سابقه محمد بن سلمان در قبال انصارالله یمن

به گزارش فارس، بن سلمان در تبادل نظر با شبکه العربیه گفت بار دیگر بر طرح دولت سعودی برای خاتمه درگیری ها تأکید کرد و از جنبش انصارالله یمن خواست تا رو در روی تمامی گروه ها و جریانات یمنی پشت میز مذاکره بنشیند تا به گفته وی حقوق تمامی یمنی ها و منافع منطقه حاصل گردد. (دولت صنعاء تأکید نموده است تا زمان لغو محاصره همه جانبه و جدا سازی مسائل انسانی و بشردوستانه با پرونده های نظامی و سیاسی تن به مذاکره نخواهد داد.).

ولی عهد سعودی در ادامه با ادبیاتی که تا به امروز سابقه نداشت کوشش کرد از راه دیپلماسی وارد گردد و گفت که حوثی ها خوی و منش یمنی و عربی دارند و امیدوار است تا پیش از اولویت قرار دادن هر چیزی، منافع خود و منافع یمن را مد نظر قرار دهند.

این ادبیات بن سلمان علی رغم اینکه درون خود اتهام زنی همیشگی علیه جنبش انصارالله را دارد، اما با لحن شش سال گذشته وی متفاوت است، به طوریکه وی همیشه انصارالله را شبه نظامیان وابسته به ایران خطاب می کرد.

او سپس مدعی شد که نگرانی عربستان سعودی از قدرت یابی انصارالله یمن امری طبیعی است و اضافه نمود: هیچ کشوری نمی پذیرد که در مرزهایش شبه نظامیان یا یک سازمان مسلح فعالیت داشته باشد.

محمد بن سلمان سپس گفت که طرح دولت سعودی برای آتش بس و ارائه یاری های مالی، مشروط به حضور حوثی ها در میز مذاکره است. او اشاره ای به چیستی و ماهیت یاری های مالی نکرد.

عربستان سعودی دو ماه پیش و در اواخر ششمین سال تجاوز نظامی به یمن، ابتکار عملی را پیشنهاد کرد که به ادعای ریاض به دنبال تحقق صلح در یمن است.

با این حال، دولت نجات ملی یمن که انصارالله نیز جزوی از این دولت است، این طرح را غیرواقع بینانه و تکرار زیاده خواهی های متجاوزان دانسته و بر توقف حملات زمینی و هوایی و لغو محاصره شش ساله یمن به عنوان اولین گام به سوی آتش بس در این کشور تأکید نموده است.

منبع: فرارو
انتشار: 29 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 29 اردیبهشت 1400 گردآورنده: iranpixfa.ir شناسه مطلب: 1618

به "ادبیات نرم و بی سابقه محمد بن سلمان در قبال انصارالله یمن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ادبیات نرم و بی سابقه محمد بن سلمان در قبال انصارالله یمن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید