افزایش تنش میان انگلیس و اتحادیه اروپا

به گزارش ایران عکس، تنش میان اتحادیه اروپا و بریتانیا بر سر بازنگری موافقت نامه برکسیت براساس لایحه قانون بازار داخلی با رد درخواست کمیسیون اروپا از سوی دولت بوریس جانسون وارد مرحله تازه ای شد.

افزایش تنش میان انگلیس و اتحادیه اروپا

با ما سفر کنید و با تور دور اروپا از قاره سبز دیدن کنید و با دریافت خدمات ویزای شینگن از گردش به دور اروپا لذت ببرید.

به گزارش یورونیوز، مایکل گُو، وزیر ارشد دولت بریتانیا پس از صدور بیانیه کمیسیون اروپا درباره اولتیماتوم به این کشور و درخواست استرداد این لایحه که منجر به بازنگری برکسیت می گردد گفت: به او [ماروس سِفکوویچ، معاون رئیس کمیسیون اروپا] گفتم لندن نه می خواهد و نه می تواند لایحه جدید را از دستور کار خارج کند.

مایکل گُو و ماروس سِفکوویچ، روز پنجشنبه در یک نشست اضطراری به درخواست کمیسیون اروپا در لندن با یکدیگر گفت وگو نموده بودند.

همزمان سیمون کووِنی وزیر امور خارجه ایرلند، کشوری که یکی از چالش های جدی فرایند اجرای برکسیت به شمار می رود، بریتانیا را به ایجاد عمدی بحران متهم کرد.

وزیر امور خارجه ایرلند پنجشنبه به یورونیوز گفت: انتظار می رفت که در جریان مذاکرات این هفته پیشرفت به دست آید. [این دور] آخرین مرحله از دور دوم گفت وگوهای رسمی بود و با وجود تمام دشواری ها ما واقعا منتظر نتایج مثبت بودیم.

در صورتی که بروکسل و لندن بر سر چگونگی بازتعریف روابط میان دو طرف در دوران پسابرکسیت به توافق نرسند، خطر جدایی فیزیکی مرز میان جمهوری ایرلند، عضو اتحادیه اروپا و ایرلند شمالی وجود دارد؛ امری که می تواند دهه ها کوشش برای برقراری صلح را با چالش روبرو کند.

کووِنی در مصاحبه با یورونیوز با اشاره به برنامه جدید و غیرمنتظره بوریس جانسون گفت: جای تاسف است که دولت بریتانیا مذاکرات پیچیده را سخت تر می نماید.

براساس لایحه قانون بازار داخلی -که از زمان انتشار در روز چهارشنبه به لایحه جدید برکسیت معروف شده- دولت محافظه کار، مقررات داخلی و بین المللی جدیدی درباره چرخش کالا از مبداء ایرلند شمالی تصویب خواهد شد که به وضوح با تعهدات بریتانیا در موافقت نامه جدایی متعارض است. اتحادیه اروپا می گوید این لایحه در صورت تصویب نقض فاحش حقوق بین الملل است و بریتانیا با اذعان به این امر، می گوید مسئولیت این نقض مقررات را می پذیرد.

وزیر امور خارجه ایرلند با ابراز نگرانی از عدم دستیابی به توافق گفت: ما باید با دولت بریتانیا به توافق برسیم. اگر این اتفاق نیفتد، شکستی سیاسی خواهد بود که اقتصاد بریتانیا، ایرلند و اتحادیه اروپا را دچار خسارت می نماید... در این میان اقتصاد بریتانیا بیشتر از دیگران متضرر خواهد شد.

منبع: فرارو
انتشار: 2 آبان 1399 بروزرسانی: 2 آبان 1399 گردآورنده: iranpixfa.ir شناسه مطلب: 1208

به "افزایش تنش میان انگلیس و اتحادیه اروپا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افزایش تنش میان انگلیس و اتحادیه اروپا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید