افزایش جذب دانشجو معلمان با آموزش های مجازی

به گزارش ایران عکس، رئیس دانشگاه فرهنگیان، شرایط حاضر با آموزش های مجازی را مهیا کننده فرصتی مناسب برای افزایش جذب دانشجو معلم و برطرف کمبود نیروی انسانی مورد احتیاج آموزش و پرورش دانست.

افزایش جذب دانشجو معلمان با آموزش های مجازی

به گزارش خبرنگاران، دکتر حسین خنیفر، در بیست و پنجمین اجلاس مجازی مشترک سراسری سرپرستان مدیریت های استانی و سرپرستان پردیس ها و واحدهای آموزشی تابعه دانشگاه فرهنگیان که در سالن شهید چمران این دانشگاه برگزار گردید، با تاکید بر اهمیت آموزش و وظایف محوله در دوران کرونا توضیح داد: چشم ها به نظام تعلیم و تربیت دوخته شده است. چرا که آینده و ثبات یک مملکت به آموزش صحیح آن کشور، گره خورده است.

دکتر خنیفر، روش موثر برای یادگیری دانش و مهارت را آموزش حضوری دانست و گفت: در شرایط کنونی، شناخت و آگاهی صحیح از جهت پیش رو، تسهیل کننده عبور از گذرگاه ها است.

وی، اتخاذ تصمیمات عاقلانه و مجددانه و ارائه ایده با نگاه توام با تامل و راه حل توسط استان ها را از اهم وظایف برشمرد و اضافه نمود: شرایط حاضر با آموزش های مجازی مهیا کننده فرصتی مناسب برای افزایش جذب دانشجو معلم و برطرف کمبود نیروی انسانی مورد احتیاج آموزش و پرورش است.

دبیر هیات امنای دانشگاه فرهنگیان، از کرونا به عنوان همآوردی جنگ های بی میدان یاد کرد و گفت: در عصر حاضر، جهان توسط قدرت های بی میدانی اداره می گردد که بر اقتصاد، آموزش و مناسبات اجتماعی تاثیر به سزایی داشته است.

رئیس دانشگاه فرهنگیان، با تاکید بر حفظ کیفیت، تمامیت آموزش و حفظ شان و منزلت دانشگاه ادامه داد: با جدی دریافت آموزش های LMS کنترل و نظارت بر این آموزش ها لازم و لازم است.

این مقام مسئول، تسهیل فعالت های آموزشی، ایجاد تحول و نوآوری در نظام تعلیم و تربیت معلم و ارائه آموزش های مجازی به ورودی های جدید دانشگاه فرهنگیان را مهم خواند و اضافه نمود: ورودی های جدید دانشگاه در حالی وارد آموزش مجازی شدند که نسبت به نظام آموزشی روزانه این دانشگاه آشنا نبودند. باید با دقت و الگو دریافت از سایر دانشگاه ها و تمهید اقدامات لازم، آموزشی صحیح و درخور توجه به دانشجو معلمان ارائه گردد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه فرهنگیان،دکتر خنیفر، برپایی جلسات هفتگی مجازی در دانشگاه های فرهنگیان استان ها را فعالیتی مهم برشمرد و گفت: با جدی دریافت حضور فعال استادان در مراکز و پردیس های استانی، دانشجو معلمان در فعالیت های فرهنگی، آموزشی و دانشجویی مشارکت داده شوند.

رئس دانشگاه فرهنگیان، در خاتمه قاطعیت در عین مدارا، برخورد توام با مهر و محبت و عزت و تکریم دانشجو و استاد در شرایط کنونی را مهم دانست و اضافه نمود: با مخاطب بودن، شنود موثر را تجربه کنیم.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 27 آذر 1399 بروزرسانی: 27 آذر 1399 گردآورنده: iranpixfa.ir شناسه مطلب: 1326

به "افزایش جذب دانشجو معلمان با آموزش های مجازی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افزایش جذب دانشجو معلمان با آموزش های مجازی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید