اولین ویزیت ارتودنسی بچه ها خود را جدی بگیرید

به گزارش ایران عکس، نایب رئیس انجمن ارتودنتیست های ایران، گفت: والدین برای پیشگیری و درمان به موقع ناهنجاری های دندانی فکی بچه ها، می بایست اولین مشاوره ارتودنسی آن ها را در سن 6 تا 7 سالگی انجام دهند.

اولین ویزیت ارتودنسی بچه ها خود را جدی بگیرید

به گزارش گروه اجتماعی ایران عکس، فرهاد جعفری، در آستانه برگزاری کنگره انجمن ارتودنتیست های ایران، به اهداف این کنگره اشاره نمود و اضافه کرد: با توجه به اینکه انجمن ارتودنتیست های ایران یک انجمن علمی است، لذا ارتقا سطح علمی متخصصین ارتودنسی از وظایف اصلی آن محسوب می گردد و برگزاری کنگره نیز به همین دلیل صورت می گیرد.

وی ادامه داد: برگزاری کنگره بستری را فراهم می نماید که متخصصین ارتودنسی کشور اطلاعات علمی خود را به وسیله حضور در سخنرانی های علمی و شرکت در کارگاه ها ارتقا دهند.

جعفری اضافه کرد: همچنین هم زمان با کنگره، برپایی نمایشگاه مواد و وسایل ارتودنسی نیز این امکان را فراهم می آورد که با جدیدترین مواد و تکنولوژی های روز در رشته ارتودنسی آشنا شوند.

وی در شرح این سئوال که انجمن چه کار هایی برای به روز نگه داشتن دانش متخصصین ارتودنسی کشور انجام می دهد، گفت: انجمن علاوه بر کنگره و سمپوزیوم سالانه که بزرگترین رویداد علمی ارتودنسی سال محسوب می گردد، چندین نشست علمی تخصصی نیز هر سال برگزار می نماید. همچنین برگزاری دوره های بازآموزی برای همکاران دندانپزشک نیز همیشه در دستور کار قرار داشته است.

نایب رئیس انجمن ارتودنتیست های ایران، در پاسخ به این سئوال که مردم چگونه می توانند به متخصصین ارتودنسی عضو انجمن در نقاط مختلف کشور دسترسی داشته باشند، اضافه کرد: شرط عضویت در انجمن ارتودنتیست های ایران این است که فرد باید پس از گذراندن دوره دندانپزشکی عمومی، دوره تخصص ارتودنسی را در یکی از دانشگا ه های داخل کشور با موفقیت به سرانجام رسانده باشد. اگر فردی در خارج از کشور دوره تخصص ارتودنسی را گذرانده باشد باید مدرک وی به تایید وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی رسیده باشد تا بتواند به عضویت پیوسته انجمن ارتودنتیست های ایران در آید.

وی ادامه داد: مردم در هر نقطه ای از کشور که باشند می توانند با مراجعه به سایت انجمن به آدرس www.iao.ir و در قسمت جستجوی متخصصین، اسامی، آدرس و تلفن اعضای انجمن ارتودنتیست های ایران را مشاهده نمایند.

جعفری در مورد اینکه مردم برای خدمات درمانی و پیشگیری از ارتودنسی باید به چه نکاتی باید توجه نمایند و به چه کسانی مراجعه نمایند، گفت: اولین قدم برای پیشگیری و کاهش بروز مسائل ارتودنسی این است که بچه ها خود را در سن 6 تا 7 سالگی برای معاینه اولیه ارتودنسی ببریم. این کار به تشخیص زودهنگام ناهنجاری ها و پیشگیری از آن ها یاری شایانی می نماید و این امکان را فراهم می نماید که مسائل دندانی فکی در زمان مناسب تحت درمان قرار گیرد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 2 دی 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: iranpixfa.ir شناسه مطلب: 534

به "اولین ویزیت ارتودنسی بچه ها خود را جدی بگیرید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اولین ویزیت ارتودنسی بچه ها خود را جدی بگیرید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید