این ماسک ویروس کرونا را غیر فعال می نماید

به گزارش ایران عکس، خبرنگاران : گروهی از محققان آمریکایی طرح اولیه از ماسک طبی را ارائه نموده اند که با تزریق مواد شیمیایی ضد ویروسی به لایه ای از آن، می توان ویروس کرونا را غیر فعال و از انتشار آن جلوگیری کرد.

این ماسک ویروس کرونا را غیر فعال می نماید

به گزارش خبرنگاران به نقل از بهداشت نیوز، محققان آمریکایی دانشگاه نورث ایسترن، ادعا می نمایند با تزریق ضد ویروسهای شمیایی به ماسک ها می توان ویروس کرونا را غیرفعال کرد.

طبق طرح اولیه ای که آنها ارائه نموده اند، می توان با استفاده از اسید فسفریک و نمک مس که روی لایه از پلی آنیلین قرار می گیرند، ویروس کرونا را از بین برد. پلی آنیلین نوعی پلیمر است که می توان آن را روی ماسک های طبی معمولی به کار برد.

لایه شیمیایی ضدویروس به قطرات تنفسی که حاوی ویروس کرونا هستند حمله می نماید و به این ترتیب سرایت بیماری از صاحب ماسک به دیگران را کاهش می دهد.

ماسک هایی که هم اکنون در دسترس هستند لایه ای از یک پارچه بدون بافت دارند که به طور معمول از پلی پروپیلن ساخته می گردد و قدرت مقاومت ماسک را بیشتر می نماید.

محققان با شبیه سازی دم ،بازدم، سرفه و عطسه در آزمایشگاه متوجه شدند بعضی پارچه های بدون بافت تا 82 درصد ذرات تنفسی فرار را پاکسازی می نمایند.

از سوی دیگر لایه حاوی مواد شیمیایی قابلیت ماسک های عادی را ارتقا می دهد که نمی توانند از انتشار تمام قطرات تنفسی صاحب ماسک جلوگری نمایند.

جیاشینگ هوانگ در دانشگاه نورث ایسترن واقع در ایالت ایلینوی آمریکا و محقق ارشد این پژوهش می گوید: ماسک ها مهمترین بخش از تجهیزات حفاظت فردی در مقابله با همه گیری کووید19 هستند.

هوانگ و همکارانش تصمیم گرفتند با استفاده از مواد شیمیایی فرار قطرات تنفسی صاحب ماسک را طوری دستکاری نمایند تا ویروس سریع تر غیر فعال گردد.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 7 آذر 1399 بروزرسانی: 7 آذر 1399 گردآورنده: iranpixfa.ir شناسه مطلب: 1284

به "این ماسک ویروس کرونا را غیر فعال می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "این ماسک ویروس کرونا را غیر فعال می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید