باران و باد شدید برای 4 استان کشور پیش بینی می گردد

به گزارش ایران عکس، مدیرکل پیش بینی و هشدارسریع سازمان هواشناسی از بارش باران در بعضی منطقه ها کشور و سواحل دریای خزر طی سه روز آینده اطلاع داد.

باران و باد شدید برای 4 استان کشور پیش بینی می گردد

احد وظیفه درباره شرایط آب و هوای کشور طی سه روز آینده، گفت که تحلیل آخرین داده ها و نقشه های پیش یابی هواشناسی نشان می دهد که با استقرار جریانات شمالی بر روی سواحل دریای خزر و گذر متناوب موج تراز میانی جو از این منطقه ها، طی امروز در استان گیلان و برخی از منطقه ها استان های مازندران، گلستان، اردبیل و منطقه ها شمالی استان آذربایجان شرقی ابرناکی و در برخی ساعات بارش باران گاهی همراه با وزش باد شدید را خواهند داشت.

وی اضافه کرد که در روز شنبه استان گیلان، اردبیل و غرب استان مازندران نیز شاهد بارش باران بوده و ضمناً بارش پراکنده در شمال غرب آذربایجان شرقی نیز دور از انتظار نیست. علاوه بر این در روز شنبه با گذر موجی در استان های واقع در غرب کشور و زاگرس مرکزی افزایش ابر، وزش باد و در ارتفاعات بارش پراکنده رخ خواهد داد.

وظیفه بعلاوه اعلام کرد که البته با تضعیف بارش در شمال کشور در روز یکشنبه انتظار بارش های خفیف و پراکنده در استان گیلان و غرب مازندران را داریم.

وی ادامه داد که بعلاوه طی امشب و فردا دریای خزر بویژه سواحل غربی آن مواج است. در عین حال امروز و فردا خلیج فارس در مرکز و نیمه غربی آن مواج خواهد بود.

وظیفه، درباره شرایط آب و هوایی مرکز در سه روز آینده گفت:

امروز هوای تهران صاف همراه با گاهی وزش باد در اوایل شب و افزایش ابر روبرو خواهد بود و بیشینه و کمینه دمای هوا به ترتیب 23 و 12 درجه سانتی گراد است. بعلاوه هوای مرکز در روز یکشنبه کمی ابری و نیمه ابری همراه با وزش باد بوده و حداکثر و حداقل دمای هوا به ترتیب 20 و 11 درجه سانتی گراد است. در روز یکشنبه نیز هوا صاف تا کمی ابری با دمای حداکثر 20 درجه سانتی گراد و حداقل 10 درجه سانتی گراد خواهد بود.

منبع: کجارو / خبرگزاری ایسنا
انتشار: 14 بهمن 1400 بروزرسانی: 14 بهمن 1400 گردآورنده: iranpixfa.ir شناسه مطلب: 1948

به "باران و باد شدید برای 4 استان کشور پیش بینی می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "باران و باد شدید برای 4 استان کشور پیش بینی می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید