بانک مرکزی، امیدواری به ثبات قیمتها و کاهش تورم!

به گزارش ایران عکس، خبرنگاران - رئیس کل بانک مرکزی در یادداشتی نوشت: با فروکش کردن انتظارات و هیجانات سیاسی و رشد صادرات نفت و فرآورده در ماه های اخیر از یک طرف و گشایش های شروع شده در مورد بعضی منابع بانک مرکزی، امیدوارم به تدریج شاهد آرامش بیشتر در بازارها، ثبات قیمتها و کاهش تورم باشیم.

بانک مرکزی، امیدواری به ثبات قیمتها و کاهش تورم!

از وبسایت ویکی پدیا دیدن نمایید.

به گزارش روابط عمومی بانک مرکزی، دکتر عبدالناصر همتی در صفحه شخصی اینستاگرام خود نوشت:

امروز، وعده الهی تحقق یافت و دشمن شماره یک مردم ایران با آبروریزی مطلق به انتهای پرونده رذالت بار خود رسید.

از 15مرداد 97 که تحریم ها وفشار حداکثری شروع شد، تا 15 آبان که تحریم بانک مرکزی و بانک های کشور را شامل شد، بی سابقه ترین تحریم غیرقانونی وضع شده علیه اقتصاد کشورمان بود. تاحدی که هیچ یک از بخشهای اقتصاد و تجارت خارجی ایران نبود که مشمول تحریمها واقع نشده باشد.

در سال 98 و سال 99 (تا به امروز) درآمد ناشی از صادرات نفت ایران جمعاً کمتر از 20 میلیارد دلار و دسترسی بانک مرکزی به آن نیز بسیار کمتر بود. این در حالی است که درآمدهای ارزی سالانه ناشی از صدور نفت، در سالهای قبل، همراه با دسترسی به آن، سالانه بیش از 40 میلیارد دلار بوده است.

بی شک ملت عظیم ایران، با مقاومت تحسین برانگیز و علیرغم سختی ها و مسائل ناشی از گرانی ها، عمدتاً برخاسته از آثار تحریم ها، پیروز این میدان است.

با فروکش کردن انتظارات و هیجانات سیاسی و رشد صادرات نفت و فرآورده در ماههای اخیر ازیکطرف و گشایش های شروع شده در مورد بعضی منابع بانک مرکزی، همانگونه که قبلاً اعلام کردم، امیدوارم به تدریج شاهد آرامش بیشتر دربازارها، ثبات قیمتها و کاهش تورم باشیم.

منبع: شفقنا اقتصادی
انتشار: 25 بهمن 1399 بروزرسانی: 25 بهمن 1399 گردآورنده: iranpixfa.ir شناسه مطلب: 1434

به "بانک مرکزی، امیدواری به ثبات قیمتها و کاهش تورم!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بانک مرکزی، امیدواری به ثبات قیمتها و کاهش تورم!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید