بدترین شغل دنیا معرفی گردید

به گزارش ایران عکس، با توجه به اینکه شغل بخشی از زندگی روزمره محسوب می گردد، می تواند یکی از پارامتر های معین نماینده خوشبختی هم باشد، از این رو محققان دانشگاه هاروارد سعی نموده اند شغل هایی را که بیشترین ناراحتی را در میان مردم ایجاد می نماید، تعیین نمایند.

بدترین شغل دنیا معرفی گردید

دکتر رابرت والدینگر و همکارش مارک شولتز از دانشگاه هاروارد تحقیق خود را تحت عنوان زندگی خوب، درس هایی از طولانی ترین تحقیق علمی در خصوص تاریخ خوشخبتی، منتشر کردند که در آن کوشیده اند کلید های خوشبختی را از نگاه علمی کشف نمایند.

در تحلیل این پژوهشگران تنهایی یکی از شاخص های قدرتمند در ضعف سلامت تشخیص داده شده است، زیرا می تواند منجر به مصرف نصف پاکت سیگار در روز، افزایش فشار خون، ابتلا به چاقی و... گردد.

در همین چارچوب پژوهشگران به این نتیجه رسیدند که شغل هایی که فرد در تنهایی وظیفه خود را انجام می دهد، بدترین شغل های جهان محسوب می شوند؛ به عنوان مثال کارمندانی که در شیفت های شب شاغل هستند، اگر همراه جمع نباشند یا با فرد و افرادی تعامل نداشته باشند، جزو شغل های بد دسته بندی می شوند.

نگهبانان، پیک های کالا، رانندگان حمل ونقل بین شهری که در مسافت های طولانی مجبور به رانندگی هستند از جمله مشاغلی هستند که فرد برای مدت های طولانی بدون هیچ تعامل اجتماعی ای مجبور است در انزوا به کار خود ادامه دهد.

منبع: اعتماد آنلاین

منبع: فرارو
انتشار: 11 مرداد 1402 بروزرسانی: 11 مرداد 1402 گردآورنده: iranpixfa.ir شناسه مطلب: 2276

به "بدترین شغل دنیا معرفی گردید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بدترین شغل دنیا معرفی گردید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید