برگزاری مراسم صد و هفتاد و یکمین سالروز شهادت امیرکبیر در اراک

به گزارش ایران عکس، ایسنا/ براساس آخرین گزارش های منتشر گشته، برگزاری مراسم صد و هفتاد و یکمین سالروز شهادت امیرکبیر در اراک صورت می پذیرد.

برگزاری مراسم صد و هفتاد و یکمین سالروز شهادت امیرکبیر در اراک

محمدعلی آقازیارتی، رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان اراک اظهار کرد: ویژه برنامه صد و هفتاد و یکمین سالگرد شهادت امیرکبیر به اهتمام هیئت امنای خانه امیرکبیر، شورای روستای هزاوه و با همکاری اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، دهیاری روستای هزاوه، فرمانداری و بخشدار بخش مرکزی اراک برگزار خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه نخستین آئین بزرگداشت شهادت امیرکبیر 20 دی 1397 در دانشگاه امیرکبیر برگزار گردید و از آن موقع همه ساله این آیین در اراک برگزار می گردد، اضافه نمود: سال جاری هم این آیین روز سه شنبه 20 دی از ساعت 14:30 تا 17 در فرهنگسرای شهر واقع در شهر صنعتی اراک برگزار خواهد شد و شامل برنامه های متنوع از جمله اجرای ورزش باستانی، اجرای موسیقی سنتی و سخنرانی استاندار مرکزی خواهد بود.

آقازیارتی اضافه نمود: میرزامحمد تقی خان فراهانی مشهور به امیرکبیر یکی از صدراعظم های دربار ناصری است که با وجود اندک زمان صدارتش که به چهار سال هم نمی رسد، توانست تحولی بزرگ را در ایران ایجاد کند و ثروت و عزت کشور را که به کام استعمار و استکبار جهانی رفته بود نجات داد. مرد تمام قامت تاریخ ایران در 39 ماه صدرات درخشانش منشا خدمات زیادی در کشور شد و بر همین اساس نام و آوازه او تا به امروز به گوش و چشم می رسد.

آقازیارتی گفت: امیرکبیر یکی از رجال نامدار ایران بود که نقش مهمی در مبارزه با استعمار انگلیس داشت. فردی که موفقیت ها و اصلاحاتش در ایران را به مدد هوش خدادادی و همتی که داشت، کسب کرد و اکنون در کنار بارگاه ملکوتی امام سوم شیعیان در اتاقی که درب آن به سوی صحن امام حسین (ع) باز می گردد، آرمیده است.

منبع: همگردی
انتشار: 14 دی 1401 بروزرسانی: 14 دی 1401 گردآورنده: iranpixfa.ir شناسه مطلب: 2187

به "برگزاری مراسم صد و هفتاد و یکمین سالروز شهادت امیرکبیر در اراک" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برگزاری مراسم صد و هفتاد و یکمین سالروز شهادت امیرکبیر در اراک"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید