جدیدترین خبرها از عرضه دومین صندوق ETF

به گزارش ایران عکس، به گزارش خبرنگاران، علی صحرایی مدیر عامل شرکت بورس تهران، در پاسخ به این سوال که دومین عرضه صندوق های قابل معامله (ETF) در بازار بورس چه زمانی خواهد بود؟ اظهار کرد: از آنجایی که متولی صندوق های قابل معامله وزارت امور اقتصادی و دارایی و وزارت خانه های مربوط هستند، در هر زمانی که آنها اعلام آمادگی کنند بورس تهران هم اقدامات لازم را در جهت حضور آنها در بورس انجام می دهد.

جدیدترین خبرها از عرضه دومین صندوق ETF

مدیرعامل شرکت بورس تهران در ادامه اضافه کرد: طبق اطلاعات دریافتی، دومین صندوق قابله معامله که قرار است در بورس عرضه شود مربوط به صنایع فلزی و خودرویی است.

او در پاسخ به این سوال که از چه زمانی شرکت های سرمایه گذار استانی به قطعی وارد بورس می شوند؟ شرح داد: در خصوص این شرکت های سرمایه گذاری استانی یک سری مسائل اعم از اصلاح اساس نامه، مشخص مدیران و در آخر باید یک سری مراحل قانونی در جهت حضور در بورس طی کنند تا اینکه بتوانند در تابلوی بورس تهران قرار گیرند.

گاز و برق منازل در مرحله ورود به بورس مسکن

صحرایی در پاسخ به این سوال که هدف عرضه املاک و مستغلات در بورس تهران چیست؟ اضافه کرد: هدف نهایی از عرضه املاک و مستغلات در بورس این بود که بعضی از نهادهای دولتی با در دست داشتن املاک و حضور پیمانکاران در این عرصه و کمک به جمع آوری اموال خرد مردم با این ابزار مالی در جهت کمک به شفافیت قیمت مسکن می شود.

مدیر عامل شرکت بورس تهران تاکید کرد: در بورس املاک و مستغلات قرار است علاوه بر املاک صنعت برق، گاز و فاضلاب شهری هم عرضه شود و در ادامه باید به این مسئله اشاره کرد که یکی از مزایای مهم این بازار این است که افراد دارای برگ سهام عدالت هم می توانند از آن به عنوان وثیقه در این بازار برای دریافت تسهیلات استفاده کنند.

منبع: خبرنگاران

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 10 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: iranpixfa.ir شناسه مطلب: 1101

به "جدیدترین خبرها از عرضه دومین صندوق ETF" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جدیدترین خبرها از عرضه دومین صندوق ETF"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید