جواب ایران به انتقاد هسته ای سعودی

به گزارش ایران عکس، دفتر نمایندگی رژیم سعودی در آژانس بین المللی انرژی بامداد پنجشنبه در واکنش به تصمیم ایران برای فراوری اورانیوم فلزی با غنای 20 درصد، گفت: کوشش ایران برای غنی سازی 20 درصدی اورانیوم [فلزی] نگران کننده است.

جواب ایران به انتقاد هسته ای سعودی

نماینده دائم کشورمان نزد سازمان های بین المللی در وین گفت: قصور در اجرای پادمان ها در عربستان، به این پادشاهی اجازه می دهد تا بعضی فعالیت های خاص هسته ای خود را با دور نگاه داشتن آنها از بازرسی های آژانس، پنهان کند.

به گزارش ایسنا، کاظم غریب آبادی سفیر و نماینده دائم کشورمان نزد سازمان های بین المللی در وین، با انتشار توییتی در پاسخ به اظهارات واهی نماینده عربستان سعودی در وین در خصوص پیشرفت اخیر هسته ای ایران، نوشت: در خصوص پادشاهی عربستان سعودی، آژانس بین المللی انرژی اتمی از حداقل اختیارت لازم برای راستی آزمایی هم برخوردار نمی باشد. هرگونه قصور در اجرای پادمان ها، به این پادشاهی اجازه می دهد تا بعضی فعالیت های خاص هسته ای خود را با دور نگاه داشتن آنها از بازرسی های آژانس، پنهان کند.

بر اساس این گزارش، دفتر نمایندگی رژیم سعودی در آژانس بین المللی انرژی بامداد پنجشنبه در واکنش به تصمیم ایران برای فراوری اورانیوم فلزی با غنای 20 درصد، گفت: کوشش ایران برای غنی سازی 20 درصدی اورانیوم [فلزی] نگران کننده است. ما در خصوص اهداف واقعی ایران برای غنی سازی 20درصدی اورانیوم [فلزی] نگران هستیم.

نمایندگی ریاض در آژانس اتمی در ادامه مدعی شد: نیت ها و مقاصد ایران، کوشش برای دستیابی به سلاح اتمی را تأیید می نماید. تنش زایی های ایران مانع هر مذاکره ای شده و شک جهانیان را برانگیخته است.

منبع: عصر ایران
انتشار: 20 مرداد 1400 بروزرسانی: 20 مرداد 1400 گردآورنده: iranpixfa.ir شناسه مطلب: 1757

به "جواب ایران به انتقاد هسته ای سعودی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جواب ایران به انتقاد هسته ای سعودی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید