خبرنگاران ضرغامی: بعضی نیروهای انقلاب به خود شاقول پنداری دچار شده اند

به گزارش ایران عکس، تهران- خبرنگاران- عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی، با ابراز نگرانی از ریزش ها و رویش ها، خود شاقول پنداری را عادت بدی دانست که بعضی نیروهای انقلابی به آن دچار شده اند و در ادامه گفت: تنگ کردن دایره خودی ها، خاتمه ندارد و امروز انقلابی ترین نیروهای ارزشی به دنبال مرزبندی با هم هستند.

خبرنگاران ضرغامی: بعضی نیروهای انقلاب به خود شاقول پنداری دچار شده اند

به گزارش خبرنگاران از روابط عمومی جامعه اسلامی مهندسین، عزت الله ضرغامی در نشست این تشکل اصولگرا گفت: در خصوص مهمترین مسائل جامعه چون نقدینگی، نظام بانکی، سهولت کسب و کار، موانع فراوری، کنترل واردات و اصلاح نظام تجارت خارجی، مسکن و خصوصی سازی و ... جلسات متعددی با کارشناسان حوزه های متفاوت اجرایی و دانشگاهی داشته ام. بعضی نظرات کارشناسان مالی 180 درجه با هم متفاوت است.

رییس پیشین صدا و سیما اضافه نمود: تفکر مهندسی می تواند بهترین جمع بندی را انجام داده و راهکار بهینه را با قاطعیت انتخاب و اجرا کند و در این میان جامعه اسلامی مهندسین به عنوان یک حزب متشکل از مهندسین توانمند می تواند این نقش را به خوبی در جبهه انقلاب ایفا نماید.

ضرغامی یادآور شد: امروز کار فرهنگی یعنی سازندگی، یعنی ارائه خدمات ضروری به مردم، مدرسه سازی، آبرسانی، آموزش، بهداشت در نقاط محروم و دور، عین کار فرهنگی است.

وی، وفاق و نزدیک کردن آحاد مردم و خواص جامعه را از ضروریات حل مسائل جامعه مطرح کرد و گفت: کشور با تفرقه، اختلاف و درگیری جناحی و حزبی به جایی نمی رسد. تعریف رهبر معظم انقلاب از خودی الگوی مناسبی برای تحقق این راهبرد است.

انقلابی ترین نیروهای ارزشی در پی مرزبندی با هم هستند

ضرغامی با ابراز تاسف از بعضی کج سلیقگی ها گفت: تنگ کردن دایره خودی ها، سرانجام ندارد. امروز انقلابی ترین نیروهای ارزشی به دنبال مرزبندی با هم هستند. آن هم بر سر عناوینی که با تبادل نظر و همدلی به راحتی حل می گردد. تبادل نظر و مدارا با جدی ترین منتقدان درون نظام می تواند به برطرف سوء تفاهم با کاهش کینه و نفرت و هماهنگی حداقلی برای پیشبرد اهداف نظام منجر گردد.

این فعال اصولگرا، خود شاقول پنداری را عادت بدی دانست که بعضی نیروهای انقلابی به آن دچار شده اند و در ادامه گفت: همواره نگران ریزش های رویش ها بوده ام و در جلسات درونی جبهه انقلاب نسبت به آن هشدار داده ام.

ضرغامی به مختصات دوران حاضر اشاره نمود و گفت: عصر ما عصر جولان میکرو قدرت ها وغلبه قدرت جریان بر جریان قدرت است. نوجوانان و افراد کم سن و سال بازیگران این عرصه هستند. احزاب و گروه های سیاسی با سابقه، باید برای این واقعیت برنامه داشته باشند.

وی اظهار کرد: جامعه اسلامی مهندسین هم یک تشکل سیاسی است و هم یک سازمان تخصصی که باید توانمندی اش در مهندسی و برون رفت از مسائل کشور را در اختیار دیگران قرار دهد.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی ادامه داد: سازمان ها با محیط شان توصیف می شوند. محیط احزاب و تشکل های سیاسی، فضای مجازی است که امروز همه شئون ما را در برگرفته است. راهنمایی افکار عمومی بدون توجه به قواعد این محیط امکان پذیر نیست.

همچنین در این که در آستانه سالروز قیام خونین هفدهم شهریورماه برگزار گردید محمدرضا باهنر دبیرکل جامعه اسلامی مهندسین در سخنان کوتاهی درباره فضای فعلی سیاسی کشور گفت: ناگزیر از داشتن چند حزب قدرتمند ضابطه مند و چارچوب مدار در کشور هستیم و همانطور که بارها گفته ام جبهه های سیاسی چون شناور و سیال هستند در فضای سیاسی کشور کافی نیستند و کنشگران عظیم سپهر سیاسی کشور باید در این باره چاره اندیشی نمایند.

منبع: ایرنا
انتشار: 30 مهر 1399 بروزرسانی: 30 مهر 1399 گردآورنده: iranpixfa.ir شناسه مطلب: 1206

به "خبرنگاران ضرغامی: بعضی نیروهای انقلاب به خود شاقول پنداری دچار شده اند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران ضرغامی: بعضی نیروهای انقلاب به خود شاقول پنداری دچار شده اند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید