خرید مسکن مهر برای عموم مردم آزاد شد

به گزارش ایران عکس، خبرنگاران: بر اساس مصوبه وزیران عضو کارگروه مسکن که به تایید رئیس جمهوری رسیده، افرادی حقیقی و حقوقی که واجد شرایط طرح مهر نیستند نیز می توانند واحد مسکونی مهر را خریداری نمایند.

خرید مسکن مهر برای عموم مردم آزاد شد

جهت دریافت خدمات اجرای پشت بام سبز با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. روف گاردن و بام سبز با بهترین قیمت و بهترین کیفیت را از ما بخواهید.

به گزارش خبرنگار مالی ایران عکس، وزیران عضو کارگروه مسکن اخیرا با افزایش پنج میلیون تومانی تسهیلات مسکن مهر موافقت کردند و پنج بانک عامل مسکن، ملی، ملت، تجارت و رفاه کارگران را موظف کردند حسب اعلام وزارت راه و شهرسازی نسبت به افزایش سقف تسهیلات مسکن مهر تا 30 میلیون تومان برای هر واحد مسکونی اقدام نمایند.

بر اساس بخشی از این مصوبه در صورتی که خریدار در پروژه های مسکن مهر احداثی در اراضی دولتی، واجد شرایط مسکن مهر نباشد، فروشنده باید در هر انتقال، ده درصد بدهی بانک را تسویه کند و قرارداد اجاره عرصه جدید به میزان پنج برابر مبلغ قرارداد اجاره در سال با خریدار جدید منعقد و این مبلغ در هر سال پنج درصد افزایش می یابد. در انتقال های بعدی به خریداران غیر واجد شرایط مسکن مهر، مبلغ اجاره عرصه بر اساس دستورالعمل وزیر راه و شهرسازی محاسبه و هر سال پنج درصد افزایش می یابد.

این در حالی است که بر اساس تبصره این مصوبه در صورتی که خریدار اعم از شخص حقیقی یا حقوقی واجد شرایط مسکن مهر نباشد، صرفا می تواند یک واحد مسکن مهر را که در اراضی دولتی احداث شده یا تسهیلات آن تسویه نشده استخریداری کند.

هفته گذشته مدیرعامل شرکت عمران شهر پردیس در مورد مصوبه دولت به ایران عکس گفته بود: خرید و فروش مسکن مهر آزاد است، البته خریدار باید شرایط لازم مانند متقاضیان مسکن مهر را داشته باشد.

مهدی راهنمایی اضافه کرد: برای این کار باید متقاضی ای که مسکن مهر را تحویل گرفته و سند به نام وی منتقل گردد، علاوه بر این مباحث مربوط به فروش اقساطی نیز باید تعیین شده باشد.

وی با تاکید بر این که در غیر این صورت خرید و فروش مسکن مهر غیرقانونی است، توضیح داد: کسی نمی تواند امتیاز مسکن مهر را بفروشد مگر این که شرایط فوق را دارا بوده و همچنین دفترچه اقساط تسهیلات واحد مسکونی را نیز دریافت نموده باشد.

به گفته راهنمایی، خرید و فروش مسکن مهر باید با اطلاع وزارت راه و شهرسازی به وسیله ادارات کل استان ها یا شرکت عمران شهرهای جدید کشور انجام گردد.

منبع: تسنیم
انتشار: 11 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: iranpixfa.ir شناسه مطلب: 880

به "خرید مسکن مهر برای عموم مردم آزاد شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خرید مسکن مهر برای عموم مردم آزاد شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید