رجبعلی: نسل تازه موتور های ایران خودرو در راه است، ارتقای موتور تارا در آینده ای نزدیک

به گزارش ایران عکس، مدیرعامل شرکت ایپکو از اجرای پروژه تطبیق موتور سه استوانه با پلتفرم محصول کراس اوور ایران خودرو خبر داد.

رجبعلی: نسل تازه موتور های ایران خودرو در راه است، ارتقای موتور تارا در آینده ای نزدیک

به گزارش گروه اقتصادی خبرنگاران، مهدی رجبعلی با بیان این که بر روی پلتفرم خودروی تارا، از موتور هایی که در حال ارتقا هستند، استفاده خواهد شد، گفت: موتور توربوی EF7 پلاس نیز برای پلتفرم خودروی کراس اوور که از محصولات آینده ایران خودرو به شمار می رود، در نظر گرفته شده است. خانواده موتور سه استوانه نیز در حال تطبیق بر روی این پلتفرم است.

وی با اشاره به نقشه راه توسعه موتور های گروه صنعتی ایران خودرو، سه گام را در راستای تحقق اهداف این نقشه راه برشمرد و مطرح نمود: گام اول، کاهش شمارگان موتور های قدیمی است که از یک سال و نیم پیش آغاز شده و امسال نیز ادامه دارد. گام دوم، افزایش شمارگان در موتور های به روزتری است که مصرف سوخت و آلایندگی کمتر و فناوری بالاتری دارند، در کنار آن موتور های موجود توسعه داده شده و به تبع آن، طرح XU7 پلاس تعریف شد که در مرحله تولید انبوه قرار گرفته است. در این موتور بهبود مصرف سوخت و ارتقای سطح آلایندگی را شاهد هستیم.

وی با اشاره به تعریف طرح موتور EF7 پلاس از طریق ایران خودرو، گفت: تمامی خانواده این موتور در حال ارتقا بوده و موتور اول و دوم آن تا سرانجام امسال به بهره برداری می رسد. تولید انبوه موتور سوم نیز به سال 1401 موکول می شود.

مدیرعامل شرکت ایپکو، با بیان این که طرح TU5 پلاس بهره برداری و بر روی خودرو های گروه صنعتی ایران خودرو نصب شده است، این اقدام را در راستای گام های میان مدت ایران خودرو در حوزه ارتقای موتور دانست.

وی با بیان این که گام سوم و بلند مدت ایران خودرو در حوزه موتور، جایگزینی نسل تازه خانواده موتور ایران خودرو است که سمبل اصلی آن موتور سه استوانه است، اظهار کرد: در این گام، ارتقای اصلی اتفاق خواهد افتاد و از نسل حاضر موتور ها عبور کرده و به نسل های تازهی می رسیم که در حال توسعه بوده و جایگزین موتور های حاضر خواهد شد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 19 آبان 1400 بروزرسانی: 19 آبان 1400 گردآورنده: iranpixfa.ir شناسه مطلب: 1854

به "رجبعلی: نسل تازه موتور های ایران خودرو در راه است، ارتقای موتور تارا در آینده ای نزدیک" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رجبعلی: نسل تازه موتور های ایران خودرو در راه است، ارتقای موتور تارا در آینده ای نزدیک"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید