سنای آمریکا قطعنامه ای برای حمایت از انتقال مسالمت آمیز قدرت تصویب کرد

به گزارش ایران عکس، سنای آمریکا دو روز پس از خودداری رییس جمهوری این کشور از تعهد به تحویل مسالمت آمیز قدرت، قطعنامه ای را برای حمایت از فرایند قانونی انتقال قدرت تصویب کرد. قطعنامه سنا که به پیشنهاد جو منچین سناتور دموکرات آمریکایی به رای گذاشته شده بود، بدون مخالفت به تصویب رسید که معنای آن این است که هم حزبی های جمهوریخواه سنای آمریکا نیز از عدم تعهد ترامپ به انتقال مسالمت آمیز قدرت نگران شده اند.

سنای آمریکا قطعنامه ای برای حمایت از انتقال مسالمت آمیز قدرت تصویب کرد

سنای آمریکا دو روز پس از خودداری رییس جمهوری این کشور از تعهد به تحویل مسالمت آمیز قدرت، قطعنامه ای را برای حمایت از فرایند قانونی انتقال قدرت تصویب کرد.

تارنمای خبری هیل روز آدینه گزارش داد که سنای آمریکا قطعنامه ای را به اتفاق آرا برای حمایت از انتقال مسالمت آمیز قدرت در کاخ سفید در صورت شکست دونالد ترامپ رییس جمهوری این کشور تصویب کرد.

این اقدام دو روز پس از آن صورت گرفت که ترامپ در یک کنفرانس خبری در پاسخ به پرسش خبرنگاران مبنی بر اینکه در صورت شکست درانتخابات آیا متعهد به انتقال مسالمت آمیز قدرت خواهد شد، از اعلام پایبندی به این فرایند خودداری کرد.

قطعنامه سنا که به پیشنهاد جو منچین سناتور دموکرات آمریکایی به رای گذاشته شده بود، بدون مخالفت به تصویب رسید که معنای آن این است که هم حزبی های جمهوریخواه سنای آمریکا نیز از عدم تعهد ترامپ به انتقال مسالمت آمیز قدرت نگران شده اند.

منچین در این باره گفت: به اعتقاد من اینکه [کشور] پیشرو دنیا آزاد طوری سخن بگوید که گویی با نظام اقتدارگرا در مقابل دموکراسی هستیم، چیزی است که باعث هشدار به من و بسیاری از همکارانم در هر دو حزب شد. حتی کسانی که سکوت نموده اند نگران هستند.

سنای آمریکا در این قطعنامه بر پایبندی خود به انتقال منظم و مسالمت آمیز قدرت طبقه آنچه در قانون اساسی آمریکا آمده و همچنین بر خودداری از هرگونه اختلال توسط رییس جمهوری یا هر کس دیگری تاکید نموده است.

میچ مک کانل رهبر اکثریت جمهوریخواه سنا نیز روز پنجشنبه در پیامی توییتری نوشت: مراسم تحلیف برنده انتخابات سوم نوامبر، در تاریخ بیستم ژانویه برگزار و انتقال قدرت همانگونه که از سال 1792 هر چهار سال یکبار اجرا شده، با نظم انجام خواهد شد.

نشریه پولیتیکو نیز روز آدینه گزارش داد به رغم کوشش های رییس جمهوری آمریکا برای حفظ قدرت، تیم ترامپ در کاخ سفید در حال آماده سازی برنامه برای خروج وی از قدرت در صورت شکست در انتخابات آینده است.

ترامپ روز چهارشنبه درباره انتقال قدرت در صورت شکست در انتخابات گفت: باید ببینیم چه پیش می آید. صندوق های رأی فاجعه و خارج از کنترل هستند! صادقانه بگویم، انتقالی در کار نخواهد بود. بلکه تداوم (ریاست جمهوری من را) خواهیم داشت.،انتخاب

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 11 آبان 1399 بروزرسانی: 11 آبان 1399 گردآورنده: iranpixfa.ir شناسه مطلب: 1227

به "سنای آمریکا قطعنامه ای برای حمایت از انتقال مسالمت آمیز قدرت تصویب کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سنای آمریکا قطعنامه ای برای حمایت از انتقال مسالمت آمیز قدرت تصویب کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید