نمایش عناصر تمدنی کشور در جشنواره دانش آموزی فردا

به گزارش ایران عکس، تهران (پانا)- مشاور سرپرست وزارتخانه آموزش و پرورش با حضور در چهلمین جشنواره فرهنگی هنری فردا در مازندران، دستاوردها و توانمندی های دانش آموزان را نمایشی از نمادها و عناصر تمدنی کشور توصیف کرد که شور و شعف زایدالوصفی را به همراه دارد.

نمایش عناصر تمدنی کشور در جشنواره دانش آموزی فردا

به گزارش آوای خزر ، اسماعیل بحری زاده ظهر امروز به اتفاق علیرضا سعدی پور مدیرکل آموزش و پرورش مازندران و دیگر همراهان، در حاشیه افتتاحیه چهلمین جشنواره فرهنگی هنری فردا همزمان با روز بزرگداشت لسان الغیب حافظ شیرازی، درباره هدف از سفر یکروزه خود به استان مازندران گفت: صبح امروز در افتتاحیه تبیین نسخه تحولی اصول و فرآیندهای اجرای تشکیلات دانش آموزی پیشتازان سازمان دانش آموزی در خدمت مدیران سازمان دانش آموزی منطقه ها و نواحی شهرستان های استان مازندران بودیم.

وی ادامه داد: مدیران کشوری سازمان دانش آموزی در حال تبیین نسخه بازمهندسی شده پیشتازان هستند که مبتنی بر اسناد بالادستی ازجمله سند تحول بنیادین آموزش و پرورش، بیانیه گام دوم انقلاب و سیاست های تحولی ابلاغی رهبری است و تمامی اصول و فرآیندهای اجرایی نمادها و نشان ها و محتوای آموزشی و مهارتی تشکیلات دانش آموزان پیشتازان مورد بازنگری و تحول قرار گرفته است که کارشناسان ما در حال نسخه تحولی آن هستند.

مشاور سرپرست آموزش و پرورش دومین هدف از سفر خود به مازندران یا به تعبیر خودشان استان لاله های روشن را حضور در جمع دانش آموزان شرکت نماینده در افتتاحیه چهلمین دوره برگزاری مسابقات فرهنگی هنری فردا به میزبانی بهشهر عنوان و اظهار کرد: در این مسابقات با مهارت ها و توانمندی های بزرگ دانش آموزان با تنوع زیاد که هر کدام نمادها و عناصر تمدنی کشور هستند روبرو شدیم. مشاهده این توانمندی ها شور و شعف زایدالوصفی را به همراه دارد و امیدواریم این راستا نورانی، پرفروغ تر از گذشته تداوم داشته باشد و زمینه را برای کشف استعدادها و رشد و شکوفایی دانش آموزان فراهم کنیم.

بحری زاده در بخش دیگری از مصاحبه گفت: سند تحول بنیادین آموزش و پرورش چرخش های مهم و اساسی در نظام تعلیم و تربیت را مطالبه نموده است که یکی از مهمترین آن، چرخش نظام تعلیم و تربیت از یک نهاد صرفاً آموزشی به یک نهاد فرهنگی و تربیتی مولد سرمایه اجتماعی است.

وی ادامه داد: با این رویکرد به طور طبیعی در مجموعه فعالیت های آموزش و پرورش هم چرخش هایی رخ داده که یکی از آنها اتکا نداشتن صرف به حافظه محوری و فراهم نمودن زمینه هایی برای نقش آفرینی دانش آموزان است لذا معاونت پرورشی و فرهنگی و سازمان دانش آموزی جمهوری اسلامی ایران در راستای ماموریت خود کوشش می نماید زمینه های متنوعی را متناسب با ذائقه ها و سلایق دانش آموزان برای تربیت اسلامی آنها در ابعاد فردی و اجتماعی فراهم کند.

مشاور سرپرست آموزش و پرورش توضیح داد: توجه به استعدادها و توانمندی های دانش آموزان سبب می گردد تا آنها بتوانند به نحو احسن و زیر نظر مربیان برجسته و اساتید مجرب خود نقش آفرینی نمایند و مهارت های لازم برای زندگی و فعالیت اجتماعی و به دست گرفتن امورات جامعه در آینده بسیار نزدیک را بیاموزند تا انشاالله در آینده که امور کشور را به دست خواهند گرفت شاهد شکوفایی کشور در همه ابعاد باشیم.

قائم مقام معاون وزیر آموزش و پرورش در سازمان دانش آموزی در پاسخ به این سوال که باتوجه به نقش مربیان و معلمان در راستا رشد و شکوفایی دانش آموزان، چه حمایت هایی صورت می دهید، بیان داشت: آنها به عنوان راهبران تربیتی دانش آموزان نقش مهمی دارند. در واقع به کار دانش آموزان و مهارت های آنها جهت می دهد و در راستا درست راهنمایی می نماید، لذا ما مرهون زحمات همه معلمان و مربیان در سراسر کشور هستیم و از کوشش ها ومجاهدت های آنها به ویژه در اکوسیستم تازه تعلیم و تربیت که باوجود محدودیت ها و کمبودها با مجاهدت بزرگ خود خوش درخشیدند و قافله تعلیم و تربیت را در راستا درست راهنمایی کردند قدردانی می کنیم.

بحری زاده در سرانجام گفت: وظیفه خود می دانیم که هر آنچه می توانیم در راستای اینکه زمینه برای حضور و تاثیرگذاری بیشتر معلمان و مربیان بر روی آینده سازان فراهم گردد، از هیچ کوشش فروگذار نمی کنیم.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 15 آبان 1400 بروزرسانی: 15 آبان 1400 گردآورنده: iranpixfa.ir شناسه مطلب: 1850

به "نمایش عناصر تمدنی کشور در جشنواره دانش آموزی فردا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نمایش عناصر تمدنی کشور در جشنواره دانش آموزی فردا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید