هدیه دادن مورینیو به بازیکن رُم جنجال ساز شد

به گزارش ایران عکس، وفای به عهد آقای خاص در خصوص یکی از بازیکنانش در تیم فوتبال رم، از سوی کاربران فضای مجازی به جنجال کشیده شد.

هدیه دادن مورینیو به بازیکن رُم جنجال ساز شد

به گزارش خبرنگاران، ژوزه مورینیو سرمربی تیم فوتبال رم روز گذشته (دوشنبه) به وعده ای که به مهاجم جوان تیمش فلیکس آفنا جیان داده بود عمل کرد و یک جفت کفش 800 یورویی برای این بازیکن 18 ساله غنایی خرید.

مورینیو به آفنا جیان قول داده بود که در صورتی که در بازی مقابل جنوا گل بزند برای او کفش هایی که دوست دارد را خواهد خرید و این بازیکن هم هر دو گل پیروزی 2 بر صفر جالوروسی را به ثمر رساند. مورینیو هم روز گذشته آفنا جیان را به دفتر خودش دعوت و هدیه ای که قولش را به او داده بود تقدیم کرد. از این صحنه کلیپی هم در فضای مجازی منتشر شد تا ثابت گردد که مورینیو خلف وعده نکرده است اما این کلیپ منشأ جنجال شد.

در این کلیپ هنگامی که مورینیو ساک دستی حاوی کفش های آفنا جیان را به او تحویل می دهد و او نیز جعبه تزیین شده کفش هایش را بیرون می آورد، صدایی فردی در داخل اتاق شنیده می گردد که به شوخی و به زبان ایتالیایی به بازیکن جوان رم می گوید:داخل جعبه موز است. با توجه به سیاه پوست بودن آفنا جیان، این جمله از سوی کاربران فضای مجازی نژادپرستانه قلمداد شده است. در ادامه همراهان مورینیو از بازیکن می خواهند و به او اصرار می نمایند که با کفش های جدیدش حرکات موزون انجام دهد که این هم به زعم بعضی از کاربران فضای مجازی به هدف تمسخر مهاجم جالوروسی بوده است. اینکه آفنا جیان هم دقایق پس از گرفتن هدیه اش، این کلیپ را از صفحه شخصی اش در اینستاگرام پاک کرد باعث شد فرضیه ناراحتی او از بابت رویکرد نژادپرستانه اعضای باشگاه رم، شکل بگیرد.

این جنجال آنقدر پروبال گرفت که باشگاه رم مجاب شد بیانیه ای منتشر و در آن تأکید کند که اظهارنظر اجرا شده درباره وجود موز در جعبه نژادپرستانه نبوده بلکه اشاره به عادتی دارد که آفنا جیان قبل از هر بازی انجام می دهد. طبق گزارش نشریه کوریره دلواسپورت، آفنا جیان قبل از ورودش به زمین بازی معمولاً 2 عدد موز می خورد.

شخص آفنا جیان هم اما با انتشار پیغامی در صفحه شخصی اش به همه اطمینان خاطر داد که به هیچ عنوان از چیزهایی که شنیده ناراحت نشده است.

او در این پیغام نوشت: من می خواهم به شما اطمینان خاصر بدهم که به هیچ عنوان از جمله ای که مردم شنیدند ناراحت نشده ام و آن را نژادپرستانه نمی دانند. اینجا در باشگاه رم از بدو ورودم به تیم با من مانند یکی از اعضای خانواده رفتار شد و هم تیمی هایم با من خوشال می نمایند. واقعیت این است که من خیلی موز دوست دارم و می خورم و به همین علت هم اعضای تیم درباره این موضوع خیلی با من شوخی می نمایند و این همان چیزی بود که مردم در کلیپ می شنوند. من اینجا در رم راحت هستم و از اعضای باشگاه به خاطر حمایت هایشان تشکر می کنم.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 7 دی 1400 بروزرسانی: 7 دی 1400 گردآورنده: iranpixfa.ir شناسه مطلب: 1903

به "هدیه دادن مورینیو به بازیکن رُم جنجال ساز شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هدیه دادن مورینیو به بازیکن رُم جنجال ساز شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید