وجود 90 کانون بحرانی تب برفکی در خراسان رضوی

به گزارش ایران عکس، معاون اداره کل دامپزشکی خراسان رضوی گفت: تب برفکی در استان با 90 کانون بحرانی، دام های سبک و سنگین زیادی را درگیر کرده است.

وجود 90 کانون بحرانی تب برفکی در خراسان رضوی

دکتر محمد رشتی باف معاون اداره کل دامپزشکی خراسان رضوی در گفت و گو با خبرنگار از ، با بیان اینکه تب برفکی در استان با 90 کانون بحرانی دام های سبک و سنگین زیادی را درگیر این بیماری کرده است،گفت: از 90 کانون بحرانی تب برفکی، 9 کانون در گناباد درگیر این بیماری است.

او ادامه داد: تا به امروز در گناباد 30 راس دام سنگین تلف شده اند و پیش بینی می کنیم 20 راس هم در دامداری هایی که تحت پوشش نیستند تلف شده باشند.

معاون اداره کل دامپزشکی خراسان رضوی با بیان اینکه بیماری تب برفکی به انسان منتقل نمی شود، گفت: واکسن تب برفکی از 3 هزار تومان تا 11 هزارتومان برای هر دام می باشد که در بازار موجود است.

حامد قربانی فرماندار گناباد در گفت و گو با خبرنگار از ، در خصوص شیوع تب برفکی در دامداری های گناباد گفت: با توجه به خسارات بر جا گذاشته برای دامداران، با حساسیت تمام موضوع در دست بررسی است.

او ادامه داد: گناباد شرایط بهتری نسبت به سایر شهرستان ها دارد، ولی به دلیل شرایط اقتصادی این موضوع باعث نگرانی شده است.

فرماندار گناباد گفت: ضدعفونی همگانی در کل دامداری های سطح شهرستان انجام خواهد شد.

قربانی اضافه نمود: یکی از مسائل عدیده در این حوزه واحد های دامی غیر مجاز بوده که بیش از 400 مورد می باشند، در صورتی که تعداد 400 واحد دامداری مجاز ثبت شده اند.

او شرح داد: امیدواریم که استان حمایت لجستیک خود را در زمینه ضدعفونی کردن واحد های مجاز و غیر مجاز از دامپزشکی شهرستان داشته باشد تا بتوانیم در یک روز تمام دامداری ها را ضدعفونی کنیم.

/ ح.ت

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 24 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: iranpixfa.ir شناسه مطلب: 842

به "وجود 90 کانون بحرانی تب برفکی در خراسان رضوی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وجود 90 کانون بحرانی تب برفکی در خراسان رضوی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید