پاسخ کردهای سوریه به اظهارات لاوروف درباره مذاکره با دمشق

به گزارش ایران عکس، خبرنگاران : اداره خودمختاری شمال و شرق سوریه در بیانیه ای گفت: سرگئی لاوروف، وزیر خارجه روسیه آدینه از گفت وگو با دمشق صحبت کرد که ما آن را گامی مثبت به سمت راه چاره می دانیم و امیدواریم روسیه نقشی مثبت در این مذاکره ایفا نماید.

پاسخ کردهای سوریه به اظهارات لاوروف درباره مذاکره با دمشق

به گزارش به نقل از ایسنا، سایت شبکه روسیا الیوم بیان کرد، مقامات کرد در شمال شرق سوریه امروز، شنبه به اظهارات سرگئی لاوروف درباره اهمیت گفت وگوی ملی واکنش نشان داده و از آن استقبال کردند.

اداره خودمختاری شمال و شرق سوریه در بیانیه ای بیان کرد: سرگئی لاوروف، وزیر خارجه روسیه آدینه از گفت وگو با دمشق صحبت کرد که ما آن را گامی مثبت به سمت راهکار می دانیم و امیدواریم روسیه نقشی مثبت در این مذاکره ایفا نماید.

آنها در عین اینکه از این موضوع استقبال کردند دلایل توقف این مذاکرات را به موضع دولت سوریه ربط دادند.

در ادامه این بیانیه ادعا شده است: مشکل اصلی و ریشه ای در سوریه در یکی از مهمترین جوانب آن یعنی نظام سوریه است که واقعیت تغییر در کشور را نمی پذیرد و از ذهنیتی که منجر به بحران و رنج های ملت سوریه شد دست نمی کشد به همین علت نظام به شکل جدی با هیچ طرف سوری نه فقط اداره خودمختار مذاکره نمی کند.

در این بیانیه بعلاوه ادعا شده است: آنچه باعث شکست نشست های قبلی شد نظام سوریه و اصرارش بر بازگرداندن اوضاع به شرایط قبل از بحران و هم کل اقدامات نظام سوریه بود که هماهنگ با کوشش های گفت وگو به بازداشت های بی هدف و اقدامات تحریک آمیز در حلب و کانون های امنیتی در کانتون الجزیره دست زد.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 26 تیر 1400 بروزرسانی: 26 تیر 1400 گردآورنده: iranpixfa.ir شناسه مطلب: 1713

به "پاسخ کردهای سوریه به اظهارات لاوروف درباره مذاکره با دمشق" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پاسخ کردهای سوریه به اظهارات لاوروف درباره مذاکره با دمشق"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید