پرداخت کمک بلاعوض به سیل زدگان مددجو

به گزارش ایران عکس، رئیس ستاد بحران سازمان بهزیستی کشور از پرداخت کمک بلاعوض ساخت مسکن به مددجویان بهزیستی در مناطق سیل زده 3 استان کشور خبر داد.

پرداخت کمک بلاعوض به سیل زدگان مددجو

به گزارش ایران عکس به نقل از ایسنا، احمدرضا شجیعی رئیس ستاد بحران سازمان بهزیستی کشور با بیان اینکه پس از وقوع سیل در 3 استان سیستان و بلوچستان، کرمان و هرمزگان 22 تیم محب برای مشاوره و حمایت های روانی و اجتماعی، 28 تیم اورژانس اجتماعی و 20 تیم توانبخشی مداخله در بحران از سوی سازمان بهزیستی به این مناطق اعزام شده است، گفت: در مجموع بیش از 6 میلیارد تومان که معادل 2 ماه مستمری افراد تحت پوشش این سازمان از 350 هزار تومان تا یک میلیون و 700 هزار تومان براساس بعد خانوار است، به حساب خانواده ها واریز شد.

وی با اشاره به اینکه مجموع اعتبار ابلاغ شده از سوی سازمان بهزیستی برای مددجویان این مناطق نیز به 9 میلیارد تومان می رسد، اظهار کرد: همچنین مستمری ماهانه 2700 خانوار پشت نوبت از دی ماه در استان سیستان و بلوچستان برقرار شده است.

رئیس ستاد بحران سازمان بهزیستی کشور اضافه کرد: برای 200 خانوار نیز وسایل کمک توانبخشی که تجهیزات آنها با سیل از بین رفته بود، تامین شد.

به گفته شجیعی، کمک بلاعوض ساخت مسکن مددجویان نیز تا 15 میلیون تومان برای مناطق روستایی و 20 میلیون تومان در مناطق شهری پرداخت خواهد شد.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 5 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: iranpixfa.ir شناسه مطلب: 770

به "پرداخت کمک بلاعوض به سیل زدگان مددجو" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پرداخت کمک بلاعوض به سیل زدگان مددجو"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید