پوشش قندی ایمپلنت استخوان های ضعیف را تقویت می کند

به گزارش ایران عکس، به گزارش خبرنگاران به نقل از نیواطلس، یکی از نتایج آسیب دیدن و جراحت یا شکستن شدید استخوان پوکی آن است. پوکی استخوان باعث رشد بافت های کمتری در استخوان شده و اتصال این استخوان ها به ایمپلنت های تیتانیومی موجب می شود تا استخوان در نهایت بسیاری از مواد ضروری و سازنده را دریافت نکند و ضعیف و غیر مقاوم باقی بماند.

پوشش قندی ایمپلنت استخوان های ضعیف را تقویت می کند

محققان سنگاپوری و چینی برای مقابله با این مشکل پوشش جدیدی را تولید کرده اند که به ایمپلنت تیتانیومی اضافه می شود و جنس آن از گلیکان اصلاح شده (رشته ای از قندهای مرتبط به یکدیگر) همراه با داروی درمان پوکی استخوان به نام بیس فسفونات است. زمانی که این ایمپلنت به استخوانی که دارای مشکل پوکی است متصل می شود، پوشش قندی آن با واکنش سلول های ایمنی روبرو می شوند و فعال شدن سلول های ایمنی استخوان به رشد استخوان و تسهیل فرایند التیام آن کمک می کند.

در ادامه این فرایند آنزیمی به نام آلکالن فسفاتاز توسط استخوان ها ترشح می شود که التهاب سلول های ایمنی را از بین برده و تداوم رشد استخوان های جدید را ممکن می کند.

در آزمایش های اجرا شده مشخص شده که از این پوشش جدید قندی می توان برای بهبود استخوان های آسیب دیده در حد 88.4 درصد استفاده کرد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 22 اسفند 1399 بروزرسانی: 22 اسفند 1399 گردآورنده: iranpixfa.ir شناسه مطلب: 1491

به "پوشش قندی ایمپلنت استخوان های ضعیف را تقویت می کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پوشش قندی ایمپلنت استخوان های ضعیف را تقویت می کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید