چادرملو به دنبال دستیابی به تکنولوژی حفاریهای عمیق است

به گزارش ایران عکس، مدیر عامل شرکت معدنی و صنعتی چادرملو گفت : سنگ آهن، امروزه بازار پر مصرفی در دنیا دارد و معلوم نیست در آینده هم با وجود فناوریهای جدید فراوری پلیمرها، این رونق در بازار فولاد وجود داشته باشد . پس باید با توجه به ظرفیت بی القوه کشور، حداکثر استفاده را ببریم .

چادرملو به دنبال دستیابی به تکنولوژی حفاریهای عمیق است

مدیر عامل شرکت معدنی و صنعتی چادرملو با تاکید بر ضرورت دستیابی به منابع غنی سنگ آهن در عمق بیش از 1000 متری در کویر مرکزی ایران گفت : ایران در مورد اکتشاف از رقبای خارجی خود عقب است، امروزه در کشورهای دارای ذخایر معدنی از تکنولوژی های به روز برای دستیابی به ذخایر زیر زمینی بیشترین استفاده را می برند اما در کشور ما هنوز این فناوری ها وجود ندارد در حالیکه برای ما بسیار مهم است که بتوانیم به ذخایر زیر سطحی دسترسی داشته باشیم . در حال حاضر ذخایر قابل توجهی از سنگ آهن در عمق بیش از 1000 متری شناسایی شده اما بهره برداری از آنها بدون بهره گیری از تجهیزات جدید امکان پذیر نیست .

مهندس ناصر تقی زاده با اشاره به این که، چادرملو مصمم به تهیه تکنولوژی حفاری عمیق با هدف دستیابی به ذخایر قابل توجه زیر سطحی کشور توضیح داد : در حوزه اکتشاف باید سرمایه گذاری و کوشش بیشتری کرد، بارها اعلام کردیم در هر کجای ایران اگر پهنه ای به ما واگذار شود، آماده انجام عملیات اکتشاف هستیم، البته نه به این معنی که الزاماً مالکیت آنرا داشته باشیم بلکه بصورت مشارکتی هم حاضر به همکاری هستیم .

وی اضافه نمود: در حال حاضر کار اکتشاف تفصیلی آنومالی D19 در حال اجرا است و انتظار داریم بزودی نتیجه نهایی آن اعلام شود تا بتوانیم با دریافت پروانه بهره برداری، عملیات باطله برداری را شروع کنیم . از طرفی چند پهنه دیگر در محدوده فعالیت معدن چادرملو شناسایی شده است که در حال مطالعه و آنالیز هستیم .

مدیر عامل و عضو هیات مدیره چادرملو یادآوری کرد : سنگ آهن و فولاد محصولی است که امروزه بازار پر مصرفی در دنیا دارد و ما با توجه به ظرفیت بی القوه کشور باید حداکثر استفاده را در شرایط فعلی ببریم . معلوم نیست در آینده این رونق وجود داشته باشد چرا که می بینیم بشر هر روز از فرآورده های جدید در صنایع استفاده می نماید لذا ممکن است جایگزین های دیگری از جمله پلیمرها جانشین فولاد در صنایع شوند . باید بعضی موانع موجود بر سر راه سرمایه گذاران معادن برداشته، در صدور مجوزها تسریع و امتیازات تشویقی نیز داده شود . تا بخش خصوصی ترغیب به سرمایه گذاری در این حوزه شود.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 23 آذر 1399 بروزرسانی: 23 آذر 1399 گردآورنده: iranpixfa.ir شناسه مطلب: 1317

به "چادرملو به دنبال دستیابی به تکنولوژی حفاریهای عمیق است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چادرملو به دنبال دستیابی به تکنولوژی حفاریهای عمیق است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید